Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zobacz znaczki pocztowe, które są warte fortunę! Kolekcjonerzy szukają takich perełek na Pomorzu

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
Kolekcjonerzy znaczków z Pomorza sprzedają całe klasery
Kolekcjonerzy znaczków z Pomorza sprzedają całe klasery olx
Zbieranie znaczków było kiedyś bardzo popularnym hobby. Szacuje się, że w czasach PRL-u kilkaset tysięcy osób zajmowało się tym profesjonalnie. Polegało to głównie na zbieraniu i późniejszym ewentualnym handlowaniu modelami z Polski i z zagranicy. Teraz wiele starszych osób ma pochowane na strychach cenne znaczki pocztowe. Nadal jednak zbieranie znaczków jest pasją na topie. Sprawdziliśmy w serwisie OLX, jakie znaczki i kolekcje obecnie są w sprzedaży w woj. pomorskim. Ceny mogą zaskoczyć.

Znaczki pocztowe z OLX

Znaczki pocztowe mogą być sporo warte. Ceny są zaskakujące. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie sporą sumę pieniędzy. Sprawdziliśmy w serwisie OLX, jakie znaczki są na sprzedaż w woj. pomorskim (2023). Po upadku PRL-u wiele z rzeczy wylądowało w schowkach, piwnicach lub na śmietniku. Sprawdź, ile są w stanie zapłacić kolekcjonerzy starych znaczków pocztowych. Filatelistyka to jedno ze starszych hobby z długą tradycją.

Znaczki z Pomorza

Jedną z droższych kolekcji, jaką można znaleźć w woj. pomorskim, jest dotycząca św. Jana Pawła II. Jest wystawiona za 77 tys. złotych.

- Prezentuję kolekcję czystych znaczków pocztowych z pontyfikatu Świętego Jana Pawła II, obejmującą okres od 1978 do 2005 roku - opisuje właściciel kolekcji w serwisie OLX. - Kolekcja składa się z ponad 1600 znaczków, 210 bloków, 225 arkusików oraz 10 zeszytów znaczkowych. Dodatkowo zawiera wiele pozycji w formie czwórek, przywieszek, wydań próbnych, błędów wydawniczych, dodatkowych arkusików wydawniczych oraz wydań ministerialnych. Każdy z nich w idealnym stanie bez uszkodzeń lub śladów użytkowania (kolekcja była przechowywana w profesjonalnych klaserach). Jest to jeden z nielicznych pełnych zbiorów, który pokrywa się z katalogiem ks. prof Waldemara Chrostowskiego: "Święty Jan Paweł II na znaczkach pocztowych świata 1978 - 2005".


Dodatkowo, w ramach aukcji:

  • - JP II wydania pośmiertne: 310 pozycji: bloki, arkusiki, znaczki (z roku 2005).
  • - JP II wydania nieoficjalne: 110 pozycji / edycje (z okresu 1978 - 2005).
  • - JP II wydania poczty podziemnej: 300 pozycji - bloki, arkusiki, znaczki.
  • - FDC, koperty okolicznościowe, stemple: 1050 sztuk (Polska lata: 1978 - 2000).

Ta kolekcja to nie tylko wspaniała inwestycja dla kolekcjonerów, ale również wspaniały prezent dla miłośników historii Polski i Kościoła katolickiego.

Za kwotę 125 tys. złotych można kupić inną kolekcję - w tym m.in. pierwszy znaczek pocztowy z 1840 r. Kolekcja składa się z ok. 60 klastrów, w niej znajdują się znaczki z całego świata i stare pocztówki, listy.

Natomiast 43 tys. zł - to cena za unikatową kolekcję znaczków pocztowych po babci, należąca do mieszkańca Gdańska. Część znaczków jest bez stempli. W komplecie - album główny (duży) oraz album dodatkowy (mały) oraz kilka woreczków ze znaczkami z całego świata - nieposortowane, w dużej części młodsze egzemplarze i o mniejszej wartości.

Kolekcja znaczków pocztowych założona 1978 r. - znaczki umieszczone są w klaserach z NRD - należąca do mieszkańca Malborka - jest wyceniona na 16 tys. zł.

Sprzedawca z Gdyni ma znaczki z Polski i całego świata za 12 tys. zł. Najstarsze są z okresu międzywojennego, wolnego miasta Gdańska, II wojny światowej i powojenne. Do tego wiele kart okolicznościowych i dużo kopert z nieposegregowanymi znaczkami.

Kolekcjoner z Kościerzyny chce sprzedać kolekcję znaczków pocztowych - 15 klaserów za 8 tys. zł. W skład kolekcji wchodzą znaczki polskie, niemieckie oraz z całego świata. Kolekcja znaczków należała do dziadka, który zbierał znaczki od 1939 r.

Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki
od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zobacz znaczki pocztowe, które są warte fortunę! Kolekcjonerzy szukają takich perełek na Pomorzu - Kościerzyna Nasze Miasto

Wróć na sopot.naszemiasto.pl Nasze Miasto