MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Najpierw szkolenia z etyki a teraz majówka. Sopocki Klub Jeździecki z zajęciami dla dzieci i młodzieży

Michał Karcz
Michał Karcz
Podsumowanie szkoleń dla młodych zawodników SKJ oraz zaproszenie na majówkę
Podsumowanie szkoleń dla młodych zawodników SKJ oraz zaproszenie na majówkę Karolina Misztal
W połowie lutego Sopocki Klub Jeździecki zainicjował cykl szkoleń dla swoich najmłodszych zawodników, które prowadziła Jolanta Szydłowska z Pomorskiego Związku Jeździeckiego. Uczestnicy uczyli się zasad fair play oraz tego, jak sport może pomóc im w dorosłym życiu. Teraz SKJ organizuje kolejne wydarzenie, a dokładniej majówkę.

W dniach 18-19 maja na sopockim Hipodromie odbędzie się Majówka z Sopockim Klubem Jeździeckim. Podczas wydarzenia przygotowano możliwość zaprezentowania dla firm z branż sportowo-rekreacyjnych. Organizatorzy przewidzieli możliwość promocji na przygotowanych wcześniej stoiskach. Każda zainteresowana firma będzie musiała uiścić wcześniej opłatę.
Więcej informacji znajduje się na stronie Sopockiego Klubu Jeździeckiego http://skjsopot.pl/.

Sopocki Klub Jeździecki aktywnie działa na rzecz wydarzeń dla dzieci i młodzieży. Wcześniej były zajęcia w czasie ferii zimowych, a teraz majówka. Oprócz tego pod koniec marca zakończyły się też szkolenia z zasad fair play w jeździectwie konnym, które poprowadziła członkini Pomorskiego Związku Jeździeckiego.

Zajęcia wychowawcze dla zawodników Sopockiego Klubu Jeździeckiego

W dniu 17.02.2024 roku Sopocki Klub Jeździecki zorganizował warsztaty z udziałem dzieci i młodzieży, które miały charakter konsultacyjny. Dlaczego konsultacyjny? Pomorski Związek Jeździecki jak również Sopocki Klub Jeździecki są na etapie opracowania Kodeksów Etyki. Ich istotną częścią będą wartości. Podczas warsztatów ustaliśmy, że bez względu na wiek mamy wspólne zrozumienie tego czym jest etyka oraz wartości. Gdy rozumiemy, o co chodzi, możemy ustalić, jakie wartości są istotne w sporcie. I takiego ustalenia dokonaliśmy podczas warsztatów, wzbogacając Kodeks i już przyjęte wartości o kolejną, jaką jest „uczciwość” - mówiła już po zajęciach Jolanta Szydłowska z Pomorskiego Związku Jeździeckiego.

Młodzi zawodnicy klubu mogli podczas szkoleń usłyszeć wiele ważnych wskazówek z ust doświadczonej działaczki sportowej. Spotkania miały przede wszystkim charakter wychowawczy. Tak jak zaznaczają władze Sopockiego Klubu Jeździeckiego, sport powinien przede wszystkim uczyć najmłodszych właściwych postaw w społeczeństwie.

Drugim istotnym elementem było omówienie zjawiska przemocy oraz oczekiwanych reakcji na przemoc. Młodzież obserwuje wiele epizodów oraz świetnie diagnozuje, czy następują reakcje na przemoc, a właściwie często widzą brak reakcji. Bardzo trudnym elementem spotkania okazało się wypracowanie ścieżki postępowania dla zgłaszania przez młodzież różnych sytuacji i szukania pomocy. Będziemy nad tym nadal pracować tak, aby zapewnić bardzo pożądaną anonimowość i poczucie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, którzy chcą reagować i nie godzą - podsumowuje Jolanta Szydłowska.

CZYTAJ TEŻ: Sopocki Klub Jeździecki podsumował mijający rok. Podczas klubowej wigilii, zawodnicy odebrali nagrody

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Najpierw szkolenia z etyki a teraz majówka. Sopocki Klub Jeździecki z zajęciami dla dzieci i młodzieży - Dziennik Bałtycki

Wróć na sopot.naszemiasto.pl Nasze Miasto