Trefl Sopot wyraźnie lepszy od Kotwicy

Paweł Durkiewicz
Filip Dylewicz (w czarnym stroju) zdobył 14 punktów
Filip Dylewicz (w czarnym stroju) zdobył 14 punktów Przemek Świderski
Od wygranej rozpoczęli nowy rok wicemistrzowie Polski. Sopocki Trefl pewnie pokonał na wyjeździe Kotwicę Kołobrzeg, nie pozwalając przeciwnikom na podjęcie wyrównanej walki.

Trener żółto-czarnych Mariusz Niedbalski mówił przed meczem, że najważniejszym zadaniem dla jego koszykarzy będzie zachowanie pełni koncentracji od początku do końca spotkania. Kotwica to rywal, którego Trefl rozgromił w październiku aż 118:69, stąd też istniała obawa, że wicemistrzowie Polski zlekceważą gospodarzy, pozwalając im jednocześnie na rozwinięcie skrzydeł i nabranie wiary w wygraną.

Na szczęście nic podobnego nie miało w piątek miejsca. W początkowym fragmencie meczu gospodarze popełniali sporo prostych błędów, wynikających często z mocnej defensywy Trefla. O dziwo nasz zespół świetnie bronił bez Marcina Stefańskiego, którego niespodziewanie zabrakło w meczowej kadrze.

Co prawda w walce na tablicach nasz zespół początkowo ustępował rywalom, jednak pod względem skuteczności sopocianie byli niemal dwa razy lepsi. Akcje świetnie prowadził Frank Turner, który już do przerwy miał na koncie 6 asyst (w drugiej połowie dodał tylko jedną).

Trefl przegrał derby z Asseco Prokomem

Choć jeszcze w trzeciej kwarcie gospodarze próbowali różnych sposobów na zmniejszenie strat, dystans około 10 punktów utrzymywał się cały czas. Na parkiecie coraz mniej było składnych akcji, pojawiały się za to przepychanki i elementy walki w parterze. Nie zmieniała się za to bezpieczna przewaga Trefla.

Wyraźnie lepsi sopocianie postawili kropkę nad "i" w ostatniej części, gdy akcje Michała Michalaka i Sime Spralji ostatecznie dobiły miejscowych. W końcowych minutach mało emocjonującego meczu na parkiecie pojawili się najmniej doświadczeni w drużynie David Brembly i Aleksander Lebiedziński. Ten pierwszy zdążył nawet zdobyć swoje punkty.

Dzięki wygranej sopocianie pozostaną po 15 kolejce na czele Tauron Basket Ligi. Za tydzień żółto-czarni zagrają u siebie w hicie kolejki ze Stelmetem Zielona Góra.

Kotwica Kołobrzeg - Trefl Sopot 54:76 (12:16, 18:26, 13:14, 11:20)

Kotwica: Mosley 17 (2), Brown 15, Zyskowski 5 (1), Djurić 5 (1), Jefferson 5, Rajewicz 5, Arabas 2, Niedźwiedzki 0, Han 0

Trefl: Dylewicz 14 (2), Harrington 11 (1), Waczyński 9, Turner 9, Michalak 8 (2), Looby 7, Spralja 7, Dąbrowski 5 (1), Jarmakowicz 4, Brembly 2, Lebiedziński 0