Trefl Sopot przegrał w Zgorzelcu z Turowem

Paweł Durkiewicz
Pojedynek dwóch najlepszych drużyn tabeli Tauron Basket Ligi okazał się bardzo ciekawym widowiskiem z dramatyczną końcówką. Celny rzut z dystansu Piotra Stelmacha w ostatniej sekundzie meczu dał PGE Turowowi Zgorzelec zwycięstwo 77:75 z sopockim Treflem. Dzięki wygranej gospodarze umocnili się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli.

Sopocianie rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia - po 6 minutach prowadzili już 19:4, w dużej mierze dzięki świetnej postawie Filipa Dylewicza i aktywnego w walce na tablicach Kurta Looby’ego. Miejscowi szybko wzięli się jednak do odrabiania strat i nie pozwolili żółto-czarnym utrzymać bezpiecznej przewagi. Już pod koniec pierwszej kwarty seria punktowa 8:0 pozwoliła im zniwelować różnicę do kilku punktów.
Niewielkie prowadzeni utrzymywało się po stronie Trefla aż do połowy ostatniej kwarty, kiedy to długa pogoń Turowa w końcu przyniosła efekt. Zgorzelczanie wyszli na prowadzenie 68:67 po rzucie serbskiego rozgrywającego Djordje Micicia.

Trefl lepszy od Kotwicy

Na 2,5 minuty przed końcem "trójka" wprowadzonego z ławki rezerwowych Piotra Stelmacha dała gospodarzom 4 punkty przewagi (74:70) i wydawało się już, że Turów na dobre przejął mecz. Sopocianie zdołali jednak raz jeszcze wyprzedzić rywali - gdy na zegarze zostało 12 sekund dwa rzuty wolne wykorzystał Frank Turner, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 74:75.

Zadanie naszej drużyny było w tym momencie proste - wybronić ostatnią akcję Turowa, podziękować przeciwnikom za grę i w dobrym nastroju udać się w drogę powrotną do Trójmiasta. Niestety, cały plan zepsuł nie kto inny, jak Stelmach. Zgorzelecki skrzydłowy spędził w piątek na parkiecie zaledwie niecałe 8 minut, zdążył jednak zostać bohaterem spotkania. W ostatniej sekundzie ponownie trafił zza łuku, ustalając końcowy wynik meczu.