Trefl Sopot przegrał po dogrywce w Doniecku. Trzecia porażka wicemistrzów Polski w Pucharze Europy

pk
Przemek Świderski
Wicemistrzowie Polski, już bez trenera Żana Tabaka, który obrał kurs na Vitorię, przegrali trzeci mecz w Pucharze Europy. Trefl Sopot na wyjeździe uległ po dogrywce BC Donieck. Tym samym żółto-czarni pozostali na ostatnim miejscu w grupie.

Po raz pierwszy żółto-czarnych poprowadził Mariusz Niedbalski, który tymczasowo pełni rolę pierwszego trenera sopocian.

Trefl był blisko sukcesu w spotkaniu z BC Donieck, ale niestety zawiódł nieco w decydującym fragmencie. Nieco ponad trzy minuty przed końcem, po trafieniu Przemysława Zamojskiego nasza drużyna prowadziła 70:67, lecz w ostatnich minutach słabo zagrali w ataku i pozwolili rywalowi na odrobienie strat i wyjście na prowadzenie.

Trefl pokazał jednak charakter i dzięki Filipowi Dylewiczowi doprowadził do remisu (!), wskutek czego doszło do dogrywki. W doliczonym czasie gry nasi zawodnicy gonili koszykarzy Josepa Berrocala, lecz pościg był nieskuteczny.Efekt? Wicemistrzowie Polski po trzech meczach pozostają bez zwycięstwa w Pucharze Europy. Pierwsze zwycięstwo zanotował BC Donieck. Niebawem dojdzie do rewanżowego starcia tych drużyn.

BC Donieck - Trefl Sopot 92:87 (14:20, 20:10, 22:27, 19:15, d. 17:12)

BC: Songaila 24, Stojanowski 18, Fischer 15, Perkins 15, Iwanow 4, Lipowy 3, Łukaszow 0, Radenović 0, Pustozwonow 0.

Trefl: Dylewicz 21, Turner 20, Waczyński 14, Zamojski 10, Harrington 10, Michalak 4, Stefański 4, Spralja 2, Looby 2, Dąbrowski 0.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani