Tak oceniliśmy piłkarzy Lechii Gdańsk za mecz z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Lepiej w defensywie niż w ataku

Paweł Stankiewicz
Lechia Gdańsk zremisowała na wyjeździe z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 0:0 w meczu Fortuny 1. Ligi. Mecz w wykonaniu biało-zielonych miał dwa oblicza, a drużyna zaprezentowała się lepiej w pierwszej połowie niż drugiej. I skuteczniej w defensywie niż w ofensywie. Sprawdźcie jakie oceny wystawiliśmy piłkarzom Lechii Gdańsk za mecz z Bruk-Betem Termaliką.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lechia Gdańsk, Fortuna 1. Liga, 1.10.2023 r.

Lechia w pierwszej połowie grała dobrze i miała okazje do tego, aby wygrać mecz. Nie wykorzystała tych okazji, a po przerwie spotkanie w Niecieczy było już słabsze.

- Jest duży niedosyt po tym spotkaniu, które powinniśmy wygrać. Po pierwszej połowie mecz powinien być pod naszą kontrolą. Zabrakło skuteczności albo to rywal bardzo dobrze bronił. Dwukrotnie obrońcy wybijali piłkę z linii bramkowej, a kolejne uderzenie obronił bramkarz. Pracujemy dalej, szczególnie nad finalizacją. Mam nadzieje, że w kolejnych meczach nie tylko u siebie, ale także na wyjazdach, będziemy strzelać więcej bramek - powiedział Szymon Grabowski, trener biało-zielonych po meczu w Niecieczy.

Szkoleniowiec Lechii mógł być za to zadowolony z postawy zespołu w defensywie, bo drużyna zagrała spokojnie i przede wszystkim na zero z tyłu.

Bohdan Sarnawski - 5

Zagrał solidnie. Nie wpuścił gola, ale też nie miał zbyt wiele pracy. Po jego złym zagraniu sytuację ratował Conrado i to się skończył kontuzją Brazylijczyka.

Dawid Bugaj - 6

Fajnie patrzeć jak się rozwija. Zaliczył kolejny udany występ, gra z coraz większą pewnością siebie.

Andrei Chindris - 6

To był wreszcie dobry mecz środkowych obrońców. Rumun zagrał pewnie, a do tego był bliski strzelenia gola, ale rywale wybili piłkę z linii bramkowej.

Elias Olsson - 6

Zagrał spokojnie, pewnie. Oby tak dalej.

Conrado - 6

Dobrze wszedł w mecz, był aktywny w grze ofensywnej. Szkoda, że doznał kontuzji i zagrał niespełna pół godziny.

Iwan Żelizko - 5

Zagrał solidnie w środku pola. W drugiej połowie był już mniej widoczny.

Rifet Kapić - 5

Aktywny w pierwszej połowie. Mógł strzelić bramkę, ale Loska świetnie obronił jego strzał. W drugiej połowie zniknął z pola widzenia.

Camilo Mena - 4

Wrócił do gry po kontuzji, ale to nie był udany występ. Na początku meczu miał niezłą akcję, ale nie zakończył jej strzałem. Potem był coraz mniej widoczny.

Luis Fernandez - 6

Starał się brać na siebie ciężar gry, ale głównie w pierwszej połowie. Raz jego strzał obronił bramkarz, a inny razem piłkę zmierzającą do siatki głową wybił na róg obrońca. W drugiej połowie oddał jedyny groźny strzał na bramkę Termaliki.

Maksym Chłań - 6

Był bardzo aktywny. Głównie w pierwszej połowie. To on wypracował dobrą sytuację Fernandezowi. Oddał też celny strzał na bramkę. Oby następnym razem zagrał na tym poziomie przez całe spotkanie.

Łukasz Zjawiński - 3

Niespodziewanie znalazł się w podstawowym składzie. Zagrał słabo. Był niewidoczny, nie stanowił żadnego zagrożenia dla bramki rywali.

Miłosz Kałahur - 5

Dał niezłą zmianę za Conrado.

Tomas Bobcek - 3

Wydawało się, że to on zagra w pierwszym składzie. W drugiej połowie zmienił Zjawińskiego i... zagrał równie słabo. Nie zrobił nic ciekawego na boisku.

Bartosz Brzęk - bez oceny

Dostał szansę za Bugaja. Zagrał poprawnie. Bez oceny, bo za krótko był na boisku.

Jakub Sypek - bez oceny

Krótko był na boisku, a Lechia wtedy mniej atakowała. Bez oceny, bo grał za krótko.

Kacper Sezonienko - bez oceny

Zagrał kilkanaście minut, ale nic wielkiego nie pokazał. Grał zbyt krótko, żeby go oceniać.