Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sopot kusi na zimowe ferie… czystym powietrzem

Ewa Andruszkiewicz
„Złap oddech w Sopocie. Ferie bez smogu”
„Złap oddech w Sopocie. Ferie bez smogu” Karolina Misztal
„Złap oddech w Sopocie. Ferie bez smogu” - pod takim hasłem w nadmorskim kurorcie ruszyła specjalna kampania promocyjna, której celem jest - jak tłumaczą władze miasta - zachęcenie mieszkańców Łodzi, Krakowa, Warszawy i Katowic do spędzenia zimowej laby właśnie w Sopocie.

Jak wynika z najnowszego raportu Polskiego Alarmu Smogowego, nadmorski kurort jest drugim miastem w Polsce z najczystszym powietrzem. Władze miasta postanowiły wykorzystać ten atut w trakcie tegorocznych ferii zimowych. Specjalna kampania promocyjna, która właśnie ruszyła, obejmuje swoim zasięgiem przede wszystkim media społecznościowe.

- Grupa docelowa będzie obejmowała rodziców dzieci w wieku szkolnym 8-12, rodziców nastolatków 13-18, ale i osoby zainteresowane zdrowym trybem życia i ekologią - informuje Magdalena Jachim, rzecznik sopockiego magistratu.

„Jeśli zastanawiacie się Państwo gdzie spędzić ferie z dziećmi nie tylko w atrakcyjny sposób, ale również zapewniając swoim bliskim możliwość oddychania czystym powietrzem – wybór jest prosty – zachęcamy do zaplanowania urlopu w Sopocie. Warto już pomyśleć o rezerwacji miejsca – czytamy w komunikacie, przygotowanym w ramach kampanii. - Zapewne w pierwszym odruchu Sopot kojarzy się Państwu przede wszystkim z wakacjami i piaszczystą, czystą plażą, ale to tylko część prawdy. Poza sezonem znajdą tu Państwo wiele atrakcji, które zapewnią wspaniały odpoczynek i doskonałą zabawę najmłodszym. Liczne place zabaw i siłownie pod chmurką, sopockie lasy i tereny zielone, lodowisko na Molo, piękna plaża – to tylko niektóre miejsca na
udane, długie spacery. Spędzony na świeżym powietrzu czas będzie bezcenny dla Państwa samopoczucia, tym bardziej, że powietrze w kurorcie jest wyjątkowo czyste, tu oddycha się pełną piersią (…)”
.

Przez cały 2016 rok, dni, w których odnotowano przekroczenie dopuszczalnych norm pyłów w powietrzu, było w Sopocie zaledwie trzy. Dla porównania, w Krakowie było ich aż 165 - podaje Polski Alarm Smogowy. Władze miasta tłumaczą, że “efekty daje teraz konsekwentna od 1990 roku polityka likwidacji ogrzewania węglowego”.

- Konsekwencja popłaca. Przez ostatnie 20 lat emisja CO, SO i pyłów została zredukowana o 100 proc. Stężenie jest zdecydowanie poniżej dopuszczalnego poziomu, przekroczenia norm pyłów w powietrzu zdarzają się przez 1-4 dni w roku (dopuszczalne jest rocznie aż 35 dni). Warto było podjąć te wszystkie działania, bo ich efekty są spektakularne. W Sopocie można bezpiecznie oddychać czystym powietrzem. Zapraszam do Sopotu – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Jak wskazują dalej władze miasta, ukoronowaniem polityki środowiskowej była realizacja w roku 2016 projektu uciepłownienia Górnego Sopotu i tym samym likwidacja największego emitora gazowego – kotłowni na Brodwinie.

- W 2016 roku firma GPEC wybudowała w Sopocie 17 km nowoczesnej sieci ciepłowniczej. Dzięki temu ok. 100 budynków w Górnym Sopocie ma już ciepło z sieci. Z nowego źródła ciepła z powodzeniem korzysta 15 tys. sopocian – wskazują urzędnicy.

Uwaga! Tutaj sprzedają „chrzczone" paliwo [lista stacji]

Test MultiSelect - pytania testu psychologicznego do policji

Janusze Projektowania - najgorsze pomysły na mieszkania

Uwaga! Lista najlepszych restauracji na Pomorzu

Najrzadsze imiona żeńskie nadane w 2017 roku

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sopot.naszemiasto.pl Nasze Miasto