Lechia Gdańsk nie zachwyciła w meczu z Odrą Opole. Jak oceniliśmy biało-zielonych? Szymon Grabowski: To było dobre widowisko pierwszoligowe

Paweł Stankiewicz
Tomas Bobcek, piłkarz Lechii Gdańsk
Tomas Bobcek, piłkarz Lechii Gdańsk Wiktor Gumiński
Lechia Gdańsk zremisowała w Opolu z Odrą 0:0 w meczu Fortuny 1. Ligi. Mecz był chaotyczny, było mało sytuacji bramkowych i stał na słabym poziomie, więc cieszyć może jedynie punkt zdobyty przez biało-zielonych na boisku lidera tabeli. Sprawdźcie jakie oceny wystawiliśmy piłkarzom Lechii Gdańsk za mecz z Odrą Opole.

Odra Opole - Lechia Gdańsk, Fortuna 1. Liga, 16.09.2023 r.

- Widać było, że odrobiliśmy pracę domową. Jestem dumny ze swojego zespołu. To było dobre widowisko pierwszoligowe - powiedział po meczu Szymon Grabowski, trener Lechii.

Bohdan Sarnawski - 5

Na początku meczu złapał piłkę po strzale z bliska prosto w jego ręce. W drugiej połowie zachował przytomność, kiedy futbolówka odbiła się od słupka i wpadła mu w ręce. Poza tym ten mecz nie był dla niego dużym sprawdzianem.

Dawid Bugaj - 6

Zwłaszcza druga połowa zadecydowała o tym, że zasłużył na miano gracza meczu. Był bardzo pewny w defensywie i starał się pomóc drużynie w ataku. Oddał też celny strzał, choć za słaby i w środek bramki.

Andrei Chindris - 5

Tym razem zagrał solidnie. Miał jeden błąd, ale go sam naprawił.

Elias Olsson - 5

Dla Szweda to był również poprawny i solidny występ.

Conrado - 5

Miał zagrania lepsze i gorsze. Podczas jeden z interwencji nabawił się urazu i na drugą połowę już nie wyszedł.

Jan Biegański - 3

Zagrał słabo, a jeden z błędów w pierwszej połowie mógł się źle skończyć dla Lechii. Środek pola to nie był mocny punkt biało-zielonych.

Rifet Kapić - 3

Tym razem nie dał drużynie jakości. Jego strzały były blokowane albo huknął nad poprzeczką. Brakowało też jego podań otwierających drogę do bramki Odry.

Camilo Mena - 5

Jak zwykle był aktywny, a w pierwszej połowie popisał się efektowną i skuteczną sztuczką techniczną. Tym razem więcej plusów za to, jak pomagał drużynie w defensywie.

Luis Fernandez - 4

Starał się, był aktywny, ale znowu czegoś brakowało. Z pewnością od Hiszpana trzeba wymagać zdecydowanie więcej.

Jakub Sypek - 2

Po raz pierwszy dał się zauważyć na boisku, kiedy fatalnie podał piłkę ma kontrę dla Odry. Bardzo słaby mecz w jego wykonaniu.

Tomas Bobcek - 5

Debiut obiecujący, choć zabrakło gola. Wie co zrobić z piłką, a w drugiej połowie miał najlepszą okazję bramkową, ale jego strzał głową obronił bramkarz Odry.

Miłosz Kałahur - 5

Pozytywne wejście. W obronie miał swoje wpadki, ale z przodu był aktywny. To po jego dośrodkowaniu Bobcek miał dobrą okazję do strzelenia gola.