Trefl Sopot wywalczył awans we Włocławku

Paweł Durkiewicz
Przemek Świderski
Trójmiejskie zespoły stanowić będą połowę uczestników Final Four Pucharu Polski, noszącego nazwę Intermarche Basket Cup. Broniący trofeum sopocki Trefl pokonał we Włocławku Anwil 79:72. Awans wywalczył także Asseco Prokom Gdynia. Turniej finałowy w najbliższy weekend w Koszalinie, a w meczu półfinałowym Trefl zagra z Turowem Zgorzelec. Wielki finał w niedzielę.

W pierwszej połowie starcia we Włocławku sopocianie imponowali skutecznością z dystansu, która pozwalała im zbudować ponad 10-punktową przewagę. Po 20 minutach gry na koncie Trefla było aż 9 "trójek", w tym 4 w wykonaniu Filipa Dylewicza. Kapitan naszej drużyny zakończył drugą kwartę niesamowitym rzutem z połowy boiska, dzięki któremu żółto-czarni udali się na przerwę przy prowadzeniu 46:33.

W drugiej połowie gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Dzięki akcjom Krzysztofa Szubargi i Adama Łapety Anwil zmniejszył dystans do pojedynczego "oczka" (53:54). Nasz zespół z opresji wyciągnął Adam Waczyński i właśnie dzięki jego akcjom Trefl dowiózł do końcowej syreny zwycięstwo oznaczające awans do Final Four.

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 72:79 (18:21, 15:25, 24:14, 15:19)

Anwil: Weeden 14 (2), Hajrić 13, Szubarga 11 (1), Jovanović 10, Łapeta 9, Boykin 6 (2), Sokołowski 5, Vasojević 2, Ginyard 2, Frasunkiewicz 0.

Trefl: Spralja 24 (4), Dylewicz 16 (4), Waczyński 14 (3), Turner 10, Michalak 5 (1), Harrington 4 (1), Dąbrowski 4, Looby 2, Brembly 0.