Tak oceniliśmy piłkarzy Lechii Gdańsk za mecz ze Stalą Rzeszów. Maksym Chłań i Tomasz Neugebauer dali ważne zwycięstwo Biało-Zielonym

Paweł Stankiewicz
od 16 lat
Lechia Gdańsk wygrała ze Stalą Rzeszów 2:1 na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk w meczu Fortuny 1. Ligi. To nie był wielki mecz w wykonaniu Biało-Zielonych, ale liczą się trzy punkty. Gole na wagę zwycięstwa strzelili Maksym Chłań i Tomasz Neugebauer. Sprawdźcie jakie oceny wystawiliśmy piłkarzom Lechii Gdańsk za mecz ze Stalą Rzeszów.

Lechia Gdańsk - Stal Rzeszów, Fortuna 1. Liga, 28.10.2023 r.

To zwycięstwo nad Stalą nie przyszło łatwo drużynie Biało-Zielonych. Zwycięski gol padł w 85 minucie z kontry, kiedy zawodnicy z Rzeszowa zaatakowali bardziej zdecydowanie, żeby wywieźć z Gdańska trzy punkty.

- Dla kibiców było zagadką, jak Lechia zaprezentuje się po tak długiej przerwie. Myślę, że zawodnicy zdali egzamin. Jednak nie chcę ich tak bardzo chwalić, ponieważ są elementy do poprawy. Widać było u nas mądrość w grze. Szczególnie w sytuacjach, gdy wiedzieliśmy kiedy ustawić się w obronie średniej, a kiedy w niskiej. Podobało mi się kilka akcji ofensywnych. Żałuję sytuacji, w której ewentualna bramka Zjawińskiego zamknęłaby mecz, a była poprzedzona bardzo składną akcją całego zespołu. Akcja przy pierwszym zdobytym golu pokazała, że w tej drużynie drzemie potencjał. Potrafiliśmy w trudnym momencie doprowadzić do zwycięstwa. Takie mecze są bardzo ważne, biorąc pod uwagę aspekt mentalny, dla tych młodych chłopców - powiedział Szymon Grabowski, trener Lechii.

Ponownie bohaterem został Tomasz Neugebauer. W meczu z Górnikiem uratował jeden punkt, a teraz Biało-Zielonym zapewnił zwycięstwo.

- Tomek ma cały czas moje zaufanie. Jeszcze od czasów gry w Ruchu Chorzów, bo bardzo uważnie śledziłem jego grę i byłem pod wrażeniem jego umiejętności. Tomek pokazuje po raz kolejny, że możemy na niego liczyć i nie tylko z racji tego, że pełni status młodzieżowca - podsumował trener Grabowski.

Bohdan Sarnawski - 5

Nie zawsze sprawiał wrażenie bardzo pewnego. Dał się jednak pokonać tylko raz, a za utratę tego gola nie ponosi odpowiedzialności.

Dominik Piła - 5

Dostał szansę na prawej obronie. W defensywie bez większych wpadek, a w ofensywie mało widoczny.

Andrei Chindris - 5

To nie był dzień Rumuna. W pierwszej połowie dostał drugą, a po przerwie był bliski czerwonej kartki. Trener Grabowski szybko zareagował i zdjął Chindrisa z boiska.

Elias Olsson - 5

Bez większych wpadek, choć przy golu dla Stali mógł zachować się lepiej. Poprawny występ.

Miłosz Kałahur - 5

Także zagrał poprawnie. Bez wpadek w obronie, ale też bez większej aktywności w ataku. W drugiej połowie mógł mieć asystę.

Iwan Żelizko - 6

Iwan starał się dyrygować tempo gry zespołu. I dobrze mu to wychodziło.

Camilo Mena - 6

Bardzo aktywny w pierwszej połowie. Sam mógł strzelić gola, ale potem zaliczył asystę przy bramce Chłania. Kolumbijczyk zgasł w drugiej połowie spotkania.

Rifet Kapić - 5

Nie czuł się najlepiej grając tuż za napastnikiem. Lepiej prezentował się w drugiej połowie, kiedy został przesunięty bardziej do środka pola.

Tomasz Neugebauer - 7

Znowu jest jednym z bohaterów meczu. Sam wyprowadził kontrę i strzelił gola na wagę zwycięstwa. Do tego momentu nie grał wielkiego meczu, ale zapewnił Lechii trzy punkty.

Maksym Chłań - 7

Także pokazał się strzelając pierwszego gola w Biało-Zielonych barwach. Był widoczny i aktywny, choć czasami mógł zachować się lepiej.

Tomas Bobcek - 5

Był bliski zaliczenia asysty. Poza tym mało widoczny.

Louis D'Arrigo - 5

Nie wniósł nic wielkiego do gry Lechii po wejściu na boisko.

Łukasz Zjawiński - 4

Zostanie zapamiętany z tego, że nie zamknął meczu i nie doszedł głową do piłki bardzo dobrze dośrodkowanej przez Kałahura.