MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Spotkanie z Agatą Półtorak w Sopocie – wieczorek z baśnią: "Niewdzięczny Tygrys".

Honorata Mikrut
Honorata Mikrut
24 czerwca 2024 roku o godzinie 17:30 odbędzie się wieczorek dla dzieci z Agatą Półtorak. Przygoda z baśnią dla dzieci odbędzie się w formie teatru „kimishibai”. Spotkanie odbędzie się w Sopockim Przylesiu, przy ul. 23 marca 32. Będzie to fantastyczna okazja, aby spędzić aktywnie czas ze swoim dzieckiem. Wstęp jest wolny, natomiast liczba miejsc ograniczona.

Niewdzięczny Tygrys z Agatą Półtorak

„Niewdzięczny Tygrys” to baśń wywodząca się wprost z kultury Wietnamu, która będzie prezentowana, przez Agatę Półtorak dla dzieci w postaci teatrzyku o nazwie „kimishibai”. Wieczór z baśnią odbędzie się 24 czerwca w Sopockim Przylesiu, przy ul. 23 marca 32 o godzinie 17:30. Wstęp jest wolny – nie ma potrzeby kupowania biletów, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Należy zapisać swoje uczestnictwo pod numerem telefonu: 661 798 153.  Podczas wieczorku baśniowego, zaplanowano dla dzieci warsztaty i zajęcia plastyczne, między innymi portret tygrysa malowany na taninie.

Agata Półtorak – kto to?

Agata Półtorak jest autorką książek dla dzieci, ilustratorką oraz słynie ze swych wieczorków baśniowych, podczas których przybliża dzieciom świat teatru, baśni i literatury, poprzez pobudzenie ich wyobraźni sztuką zwaną „kimishibai”. Z wykształcenia jest nauczycielem nauczania początkowego. Współpracę z nią podjęły takie wydawnictwa jak: Harmonia, Marpress, Operon, BEA, Zielona Sowa, Literatura i GWP. Słynie z prowadzenia warsztatów plastycznych i literackich dla dzieci, przybliżając im tym samym bajki i baśnie z krajów azjatyckich.

Kimishibai – co to właściwie jest?

Kimishibai jest to rodzaj sztuki, teatrzyk obrazkowy, tak zwany „papierowy teatr”.
Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania rozmaitych histryjek i baśni, za pomocą ilustracji na kartonowych planszach. Kamishibai w swojej formie przypomina teatrzyk marionetkowy, natomiast zamiast lalek, uzywa się papierowych ilustracji. Sztuka kamishibai, zaczęła pojawiać się w Japonii na początku XX wieku, natomiast wraz z dominacją filmu, stała się sztuką dla ubogiego społeczeństwa i zepchnięta na bok. Ostatnimi czasy sztuka Kimishibai nabiera popularności, nie tylko w Polsce ale i w wielu krajach świata. Odpowiedzialnym za wprowadzenie sztuki Kimishibai na rynek Polski, jest wydawnictwo Risprint, które zaczęło w ten sposób propagować promowanie czytania i używania wyobraźni wśród dzieci.

Korzyści z czytania baśni dzieciom

Przede wszystkim czytanie wspiera rozwój dziecka na wielu płaszczyznach, między innymi: na wyobraźnię, empatię, koncentrację i pamięć. Poprzez czytanie bajek, czy baśni pomagamy dziecku zrozumieć otaczającą je rzeczywistość, jak i wpływają na rozwój poczucia moralności oraz miejsca w otaczającym je świecie. Czytanie wzmaga poznanie i proces myślenia analitycznego. W późniejszym okresie dziecko łatwiej uczy się czytać – jest oswojone z literakami.

„(…) Baśnie są jedyną ucieczką od prawd tego świata i jednocześnie jedyną drogą, aby w pełni te prawdy zobaczyć.”

– fragment książki pod tytułem: „Dziewczyna która skoczyła do morza”, autorstwa Axie Oh.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sopot.naszemiasto.pl Nasze Miasto