Oceny piłkarzy Lechii Gdańsk za mecz z Motorem Lublin. Błędy w obronie, podcięte skrzydła, a Tomas Bobcek nieskuteczny

Paweł Stankiewicz
Motor Lublin - Lechia Gdańsk
Motor Lublin - Lechia Gdańsk Michał Janek
Lechia Gdańsk przegrała wyjazdowy mecz z Motorem Lublin 0:1 na zakończenie tegorocznej rywalizacji w Fortunie 1. Lidze. Biało-Zieloni zagrali słabsze spotkanie, nieskuteczny był Tomas Bobcek, a drużyna nie uniknęła kosztownych błędów w defensywie. Sprawdźcie jakie oceny wystawiliśmy piłkarzom Lechii Gdańsk za mecz z Motorem Lublin.

Motor Lublin - Lechia Gdańsk, Fortuna 1. Liga, 16.12.2023 r.

Lechia Gdańsk źle zakończyła rok, bo przegrała w Lublinie z Motorem w spotkaniu o punkty w Fortunie 1. Lidze. To nie był dobry mecz w wykonaniu zespołu z Gdańska.

- Nie tak chcieliśmy zakończyć rundę, która była dla nas bardzo dobra. Chcieliśmy wygrać mecz. Nie ustrzegliśmy się błędu w pierwszej połowie, ale wtedy gol nie padł. A po przerwie był duży błąd, a w zasadzie dwa, po których bramkę straciliśmy. Szkoda mi kilku momentów, zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy sytuacja Bobceka musi zakończyć się minimum strzałem na bramkę. Nie jesteśmy zadowoleni, ale mogę pogratulować drużynie postawy w całej rundzie. Teraz zrobimy wszystko, żebyśmy na wiosnę wrócili jeszcze silniejsi. Myślę, że walka o awans będzie trwać do samego końca - powiedział Szymon Grabowski, trener Lechii.

Słabo spisywały się skrzydła Biało-Zielonych, ale szkoleniowiec zespołu nie zdecydował się na to, aby zmienić tych zawodników.

- Nie decydowałem się na kolejne zmiany, bo cały czas wierzyłem, że Camilo czy Maksym będą w stanie wypracować akcję i dośrodkować w pole karne, a to zakończymy strzałem. Tego jednak całkowicie zabrakło. Trochę trzeba było zmienić plany po pierwszej zmianie, ale na szczęście ze zdrowiem Tomka jest wszystko w porządku - zakończył trener Grabowski.

Oceny piłkarzy Lechii Gdańsk za mecz z Motorem Lublin, Fortuna 1. Liga, 16.12.2023 r.

Bohdan Sarnawski - 5

Przy golu nie mógł nic więcej zrobić, a w innych sytuacjach spisał się poprawnie. Gorzej był tym razem z celnością wprowadzania piłki do gry.

Dawid Bugaj - 4

Zagrał bardzo przeciętnie, nie pomagał w ofensywie. W doliczonym czasie gry znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym, ale nie zdołał przyjąć piłki.

Andrei Chindris - 5

Popełnił błąd, który mógł okazać się kosztowny. Poza tym spisał się poprawnie.

Elias Olsson - 5

Zaliczył solidny występ, przeważnie wygrywał pojedynki z zawodnikami Motoru.

Miłosz Kałahur - 3

Niestety, bardzo źle zachował się przy golu. Dał się zgubić Michałowi Królowi i tak padł gol dla Motoru. Wcześniej też prezentował się mocno przeciętnie.

Iwan Żelizko - 4

Miał wiele dobrych momentów, ale stracony gol obciąża także jego konto. Po wyrzucie piłki z autu przegrał pojedynek główkowy z Najmeskim, a potem był ciąg dalszy nieszczęść.

Camilo Mena - 2

To był fatalny mecz z wykonaniu Kolumbijczyka. Przegrywał pojedynki, katastrofalnie rozgrywał kontry.

Tomasz Neugebauer - 5

Z Tomkiem na boisku gra Lechii wyglądała lepiej. Niestety, w wyniku zderzenia z Chłaniem ucierpiała jego głowa i nie mógł kontynuować gry.

Rifet Kapić - 5

Po jego zejściu z boiska padła gra ofensywna. Rozgrywanie piłki wychodziło mu różnie, miał też minimalnie niecelny strzał z dystansu. Dostał czwartą żółtą kartkę i nie zagra w pierwszym meczu ligowym w 2024 roku.

Maksym Chłań - 3

Próbował być aktywny, ale niewiele mu wychodziło. Skrzydła Lechii w Lublinie nie funkcjonowały tak, jak trzeba.

Tomas Bobcek - 3

Miał trzy okazje bramkowe, ale żadnej nie wykorzystał. Kiedy mógł i powinien strzelać to podawał do Chłania i to niedokładnie. W pierwszej połowie strzelił w boczną siatkę, a w ostatniej akcji meczu dobrze nabiegł na futbolówkę, ale strzelił głową bardzo niecelnie.

Louis D'Arrigo - 4

Wszedł na boisko w pierwszej połowie z powodu kontuzji Neugebauera. Dostał zatem więcej szans pokazania się na boisku, ale niczym nie zachwycił.

Łukasz Zjawiński - bez oceny

Wszedł na kilkanaście minut, ale nie odwrócił losów spotkania. Grał zbyt krótko, żeby go oceniać.