MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jak kursować będzie trójmiejska komunikacja miejska podczas Świąt Wielkanocnych?

KŁG
Komunikacją miejską w Święta? Czemu nie!
Komunikacją miejską w Święta? Czemu nie! Przemyslaw Swiderski
Jak podczas świąt kursować będzie trójmiejska komunikacja miejska? ZTM w Gdańsku oraz ZKM Gdynia opublikowały listę zmian, jakie zostaną wprowadzone podczas najbliższych dni.

Komunikacja miejska w okresie Świąt Wielkanocnych - Gdańsk

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, od 28 marca do 2 kwietnia, komunikacja miejska w Gdańsku funkcjonować będzie według zmienionych zasad. W Wielki Czwartek i Piątek, 28 i 29 marca, na liniach 127, 199 i 269, 199 i 289 obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni powszednie, w okresie ferii i wakacji.

Wielka Sobota, 30 marca

W Wielką Sobotę obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy.

Wielkanoc, 31 marca

W Wielkanoc obowiązywać będą świąteczne rozkłady jazdy, bez dodatkowych zmian. Należy pamiętać o zmianie czasu z soboty na niedzielę.

Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia

W Wielkanoc obowiązywać będą świąteczne rozkłady jazdy, bez dodatkowych zmian. W niedziele i święta nie funkcjonują linie: 113, 118, 131, 156, 166, 176, 195, 258, 262, 267, 268, 269, 283 i 512 oraz tramwajowe: 4, 7 i 11.

Wtorek, 2 kwietnia

Na liniach 127, 162, 199, 269 i 289 obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni powszednie w okresie ferii i wakacji. Od tego dnia obowiązywać będą zmiany w powszednich rozkładach jazdy linii autobusowych: 112, 166, 186 i 189. Uruchomiona zostanie też ponownie linia 212 w relacji Wały Piastowskie – Przegalina.

Linia 112
Ograniczenie częstotliwości kursowania w godzinach szczytów przewozowych z co 30 na co 40 minut. W zamian uruchomienie linii 212.

Linia 166
Zawieszone zostaną kursy z przystanku Dworzec Główny 12 w dni powszednie o godz. 14.23 i 15.23, drobne korekty godzin odjazdów innych kursów.

Linia 186
Ograniczenie częstotliwości kursowania w godzinach szczytów przewozowych w dni powszednie z co 30 na co 40 minut.

Linia 189
Uruchomienie trzech dodatkowych kursów w szczycie popołudniowym w dni powszednie: z przystanku Dworzec Główny 18 o godz.: 14:18, 14:48 i 15:18. Od wtorku 2 kwietnia, od pierwszych porannych kursów, autobusy linii 189 dojeżdżać będą do nowego ronda na skrzyżowaniu ul. Starogardzkiej, Czerskiej i Niepołomickiej.

Linia 212
Wznowienie funkcjonowania linii: na trasie: Wały Piastowskie – Podwale Grodzkie – Wały Jagiellońskie – Okopowa – Śródmieście SKM – Podwale Przedmiejskie – Elbląska – Przejazdowo: Główna – Sobieszewska – Wiślinka: Sobieszewska – Gdańsk: Turystyczna – Boguckiego – Świbnieńska – Przegalińska – Przegalina – Przegalińska – Świbnienska – Boguckiego – Turystyczna – Wiślinka: Sobieszewska – Przejazdowo: Sobieszewska – Główna – Gdańsk: Elbląska – Podwale Przedmiejskie – Okopowa – Wały Jagiellońskie – Podwale Grodzkie – Wały Piastowskie.

Będzie to linia zwykła – na trasie przejazdu będą obowiązywać wszystkie przystanki. Linia będzie funkcjonować w dni powszednie, w godzinach szczytów przewozowych, co 40 minut.

Komunikacja miejska w okresie Świąt Wielkanocnych - Gdynia

W okresie Świąt Wielkanocnych komunikacja miejska organizowana przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni funkcjonować będzie w następujący sposób:

29 marca – Wielki Piątek

Obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni powszednie wolne od nauki szkolnej (w ferie). Nie funkcjonują linie szkolne 244 i 265.

30 marca – Wielka Sobota

Obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w soboty, bez żadnych odstępstw.

31 marca oraz 1 kwietnia – Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny

Obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w niedziele i święta, bez żadnych odstępstw.

2 kwietnia – wtorek

Obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni powszednie wolne od nauki szkolnej (w ferie). Nie funkcjonują linie szkolne 244 i 265.

Zmiana czasu – przestawiamy zegarki

W związku ze zmianą czasu zimowego na letni, w nocy z 30 na 31 marca o godz. 2:00, wskazówki zegarów zostają przesunięte na godz. 3:00. Wszystkie kursy gdyńskich linii nocnych N10 i N20 rozpoczynające się przed godz. 2:00 wykonane zostaną zgodnie z czasem zimowym. Wszystkie kursy linii nocnych rozpoczynające się po godz. 3:00 będą wykonane zgodnie z czasem letnim.

Kursy na obu liniach w momencie zmiany czasu wykonywane są dokładnie co godzinę. Zmiana czasu nie spowoduje więc żadnych perturbacji w rozkładach jazdy.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja radzi jak zaplanować podróż

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jak kursować będzie trójmiejska komunikacja miejska podczas Świąt Wielkanocnych? - Dziennik Bałtycki

Wróć na sopot.naszemiasto.pl Nasze Miasto