Atomówki drugi raz pokonały Galatasaray i wystąpią w finale Pucharu CEV!

RR
Sopocianki po dwumeczu z Galatasarayem Stambuł wyeliminowały turecki zespół z Pucharu CEV Fot. Karolina Misztal / Polska Press
Po niesamowicie emocjonującym meczu w Stambule siatkarki PGE Atomu Trefla zapewniły sobie prawo gry w finale Pucharu CEV. Podopieczne trenera Lorenzo Micelliego aż trzy sety kończyły na przewagi. Ostatecznie nasze zawodniczki wygrały 3:2 i teraz spotkają się z rosyjskim Dinamem Krasnodar.

W Stambule w sobotę miało być trudno i było. Było wręcz piekielnie trudno. Po dwóch setach gospodynie prowadziły 2:0 i w tym momencie wydawało się, że wygrają rewanżowy mecz z sopociankami i doprowadzą do decydującego tzw. złotego seta. Nasze zawodniczki postarały się jednak na decydujący zryw i wygrały wojnę nerwów.

Kluczowy okazał się set numer cztery. W jego końcówce podopieczne trenera Lorenzo Micelliego prowadziły 21:19. Emocje dopiero się jednak rozpoczęły. Atomówki wygrały na przewagi 31:29! W tym momencie stało się jasne, że są już w finale Pucharu CEV. Dwa zdobyte w Stambule sety dawały im powiem przepustkę. Gospodynie opadły z sił i w tie-breaku już tak wielkich emocji nie było.

Sopocianki wygrały jako jedyna drużyna w tej edycji Pucharu CEV w Stambule. To było ich 17. zwycięstwo z rzędu. Lorenzo Micelli swoje siatkarki poprowadził po raz drugi do wygranej nad bogatą turecką drużyną, którą prowadzi Massimo Barbolini. Czy te porażki oraz kiepska atmosfera w reprezentacji Turcji przeszkodzą w wyborze Barboliniego na selekcjonera reprezentacji Polski?

Galatasaray Daikin Stambuł - PGE Atom Trefl Sopot 2:3 (25:18, 29:27, 26:28, 29:31, 13:15)
Galatasaray:
Alikaya 1, Meijners 14, Kalac 12, Bosetti 15, Centoni 38, Gurkaynak 9, Guneyligil (libero) oraz Aydinlar 2, Dumanoglu

Atom: Bełcik 3, Leys 16, Efimienko 4, Cooper 10, Kaczorowska 4, Zaroślińska 15, Durajczyk (libero) oraz Tokarska 16, Fonoimoana 11, Miros 8, Kaczmar 2

W drugim sobotnim półfinale emocji nie było wcale. Drużyna Dinama Krasnodar pokonała 3:0 (25:23, 25:19, 25:20) w Baku Rabitę. Azerska drużyna, w której występuje Katarzyna Skowrońska-Dolata, we wtorek przegrała w Rosji 1:3.

Finał Pucharu CEV także będzie rozegrany na zasadzie dwumeczu. Pierwsze spotkanie odbędzie się w hali w Krasnodarze, a rewanż w Ergo Arenie. Te mecze na początku kwietnia. W sezonie 2012/2013 po Puchar CEV sięgnęła Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna.