Atom Trefl wygrał w Czechach

Rafał Rusiecki
Siatkarki Atomu Trefla w wyjazdowym meczu Ligi Mistrzyń z Agelem Prostejow zagrały tak, jak tego się po nich spodziewaliśmy. Wygrały bez straty seta i praktycznie przez całe spotkanie kontrolowały jego przebieg. Ale też inne rozwiązanie byłoby nie lada niespodzianką. Mistrzynie Czech z Prostejowa rozdają w europejskich rozgrywkach sety i punkty. Ba, w pięciu meczach fazy grupowej udało im się cieszyć tylko z jednej wygranej partii.

To wszystko obrazuje różnicę poziomów zespołów w Lidze Mistrzyń. Polki oczywiście doskonale zdawały sobie z tego sprawę i w Prostejowie były niezwykle rozluźnione. Grały swobodnie, czasami nawet zbyt nonszalancko (tak było na początku drugiego seta, w którym przegrywały 5:10, oraz w końcówce ostatniego seta).

Podopieczne trenera Jerzego Matlaka zdobyły aż 8 punktów po serwisowych asach i były niezwykle skuteczne w grze blokiem. W tym elemencie wręcz pobiły gospodynie. Blokowały je z punktowym skutkiem 16 razy, a same zostały w ten sposób zatrzymane jedynie trzykrotnie.

Atomówki na jedną kolejkę przed końcem fazy grupowej Ligi Mistrzyń zajmują trzecie miejsce w grupie B. Na czele jest Rabita Baku oraz Asystel/Car-naghi Villa Cortese. I to właśnie włoski zespół stawi się w Ergo Arenie we wtorek, 11 grudnia.

VK Agel Prostejow - Atom Trefl Sopot 0:3 (15:25, 16:25, 24:26)

Agel: Vincourova (zdobyła 1 punkt), Gomes (7), Velikowa (9), Żarkowa (4), de Assis (5), Hippe (9), Chlumska (libero) oraz Jelinkowa, Soares, Hroncekowa (3), Miletić

Atom Trefl: Bełcik (6), Coimbra (2), Shełuchina (11), Łukasik (9), Rourke (21), Kaczorowska (9), Zenik (libero) oraz Podolec (2), Cabrera (1)