Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2014 Sopot. Jacek Karnowski to zwolennik współpracy metropolitalnej

Kamila Grzenkowska
Wybory samorządowe 2014 Sopot. Jacek Karnowski to zwolennik współpracy metropolitalnej
Wybory samorządowe 2014 Sopot. Jacek Karnowski to zwolennik współpracy metropolitalnej Tomasz Bołt
Na prezydenta Sopotu ponownie kandyduje Jacek Karnowski, który chce budować szpital w mieście i zrewitalizować sopockie podwórka.

Jacek Karnowski rządzi Sopotem od 16 lat. Mimo tak długiego stażu nie brakuje mu kolejnych pomysłów na to miasto. W tych wyborach samorządowych jest kandydatem na prezydenta porozumienia Platforma Sopocian.
Za najpilniejsze zadanie w kolejnej kadencji uważa wybudowanie szpitala geriatrycznego z kontraktem NFZ oraz rozbudowę Wojewódzkiego Centrum Reumatologicznego.

Zamierza też kontynuować program budowy nowych mieszkań komunalnych dla młodych rodzin i podnoszenie jakości kształcenia w sopockich przedszkolach i szkołach. Realizowany będzie też nadal, cieszący się sporym zainteresowaniem, program rewitalizacji kamienic.

Wybory samorządowe 2014 w Sopocie: Komitet Jacka Karnowskiego pod nazwą Platforma Sopocian

- Chcemy wprowadzić także program rewitalizacji sopockich podwórek oraz terenów spółdzielni mieszkaniowych - mówi prezydent Karnowski.

Jak powinna wyglądać, jego zdaniem, współpraca w ramach Trójmiasta? - Jestem zwolennikiem budowy metropolii, bo to szansa na realizację dużych projektów oraz na efektywną promocję, także turystyczną, poza granicami kraju - podkreśla.

Praktycznym wymiarem współpracy metropolitalnej w nadchodzących latach ma być dalsza budowa Drogi Zielonej w kierunku obwodnicy z Gdańskiem i Gdynią oraz przebudowa ulic Malczewskiego i Sopockiej. Dzięki temu powstanie dogodne połączenie także do planowanego przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdynia Karwiny.

Zdaniem samorządowca, sopocianie są bardzo zaangażowani w życie miasta - współdecydują o miejskich inwestycjach, biorą udział w konsultacjach dotyczących zagospodarowania przestrzennego i strategii rozwoju miasta.

- Aktywności mieszkańców, frekwencji wyborczej, a także sukcesu pierwszego w kraju budżetu obywatelskiego zazdrości nam cała Polska - podkreśla Jacek Karnowski.

Prezydent Sopotu tęskni za starymi przyjaźniami? O czym pisze na facebooku Jacek Karnowski? FOTO

Kurort będzie też walczyć o kolejne środki unijne w ramach perspektywy 2014-2020. Chce je przeznaczyć, poprzez uzgodnienia metropolitalne, m.in. na wspomniany szpital geriatryczny, budowę sieci ciepłowniczych, a także na termomodernizację i odnawialne źródła energii.

Dlaczego jesienią sopocianie powinni zagłosować właśnie na Jacka Karnowskiego?
- Skutecznie i z pasją potrafię pracować dla miasta - zapewnia.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sopot.naszemiasto.pl Nasze Miasto