Miejsca przyjazne dzieciom

Materiał promocyjny Miejsca przyjazne dzieciom

W dzisiejszych czasach, kiedy tempo życia staje się coraz bardziej intensywne, poszukiwanie bezpiecznych, inspirujących przestrzeni dla naszych dzieci staje się priorytetem. Trójmiasto i okolice, z bogactwem swojej kultury i zasobów edukacyjnych, wyłania się jako oaza przyjaznych dzieciom instytucji, które nie tylko opiekują się, ale także inspirują i wspierają rozwój najmłodszych.

Żłobki i przedszkola, które Państwu przedstawimy wyróżniają się nie tylko swoją doskonałą opieką, ale również podejściem do nauki, które stawia na samodzielne odkrywanie świata oraz eliminuje stres związany z edukacją. W naszych propozycjach przyjrzymy się niezwykłym miejscom związanym z metodą Montessori, dwujęzycznym przedszkolom oraz profesjonalnej pomocy, którą oferują dla dzieci z różnymi zaburzeniami rozwoju.

Przekraczając próg tych instytucji, otwieramy drzwi do fascynującego świata, gdzie dzieci mają możliwość rozwijania się w sposób naturalny, wspierane przez doświadczonych opiekunów i nauczycieli. Zapraszamy do odkrycia niezwykłych miejsc, gdzie dzieciństwo staje się czasem pełnym radości, nauki i wszechstronnego rozwoju.

Zapraszamy do zapoznania się z miejscami przyjaznymi dzieciom!

Zespół Szkół Jezuitów w Gdyni

Zaprasza do ZERÓWKI, SZKOŁY PODSTAWOWEJ oraz LICEUM z klasami o profilach: humanistyczno-medialnym, politechnicznym i architektoniczno-graficznym. Mottem szkoły, jest jezuickie hasło „być dla innych”.

Wyróżnia nas:
- piękna przestrzeń do rozwoju i kameralna atmosfera
- indywidualne podejście do ucznia - dwujęzyczność - projekty krajowe i międzynarodowe, czyli możliwość integracji z młodzieżą z Europy, Ameryki Północnej i Południowej - język hiszpański lub niemiecki od IV klasy szkoły podstawowej - piękny basen oraz sala gimnastyczna - lekcje języka angielskiego i hiszpańskiego z native speakerami, - przedmaturalny kurs z języka polskiego i matematyki dla liceum, - i wiele, wiele więcej!

ul. Tatrzańska 35
81-313 Gdynia
tel.: +48 58 661 61 80
tel. kom.+48 695 034 956
e-mail: [email protected]
www.jezuici.edu.pl

Akademia Dobrej Edukacji w Pruszczu Gdańskim

To wyjątkowe miejsce, w którym nauka nie przebiega według sztywnych schematów. Tworzymy warunki do optymalnego rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i fizycznego.

Uczymy w sposób pozbawiony nieproduktywnego stresu związanego z ocenianiem. W codziennej pracy oceny w skali od 1 do 6 zastąpiliśmy informacją zwrotną dotyczącą postępów w nauce i obszarów wymagających zaopiekowania.

Pracujemy w małych grupach do 12 osób, w przyjaznej szkolnej przestrzeni.
Realizujemy program Dobrej Edukacji, opracowany przez Instytut Dobrej Edukacji.

Szkoła Podstawowa Akademia Dobrej Edukacji w Pruszczu Gdańskim
ul. Jana Kochanowskiego 2, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. 887-467-086
http://pruszcz.dobraedukacja.edu.pl

SLOT Academy

To miejsce stworzone z myślą o samodzielnym odkrywaniu świata przez dzieci.

Przestronne, jasne sale wypełnione pomocami Montessori dają dzieciom swobodę ruchu i sprzyjają rozwojowi w zgodzie z ich naturalnym tempem.

Doświadczona i empatyczna kadra, zapewnia dzieciom poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Codzienne spacery, regularne wycieczki, nocowanki i różnorodne zajęcia dodatkowe rozwijają pasje i poszerzają horyzonty.

Odkryj SLOT Academy - miejsce, gdzie rozwój idzie w parze z radością odkrywania.
Zapraszamy do wspólnej przygody
tel: 728 020 000
mail: [email protected]
www.facebook.com/slot.academy.gdynia
www.instagram.com/slot.academy
https://slot.edu.pl/

MegaMocni

Zapewnij swojemu dziecku doskonałą opiekę i wszechstronny rozwój w żłobkach i przedszkolach MegaMocni. Placówki znajdują się w różnych dzielnicach Gdańska, a także w Gdyni, Borkowie, Rotmance, Baninie, Gowidlinie i Gościcinie. Zespół doświadczonych pedagogów dba o bezpieczeństwo i edukację maluchów. Wykorzystujemy elementy Pozytywnej Dyscypliny, nie stosujemy kar i nagród, uczymy samodzielności. Ważne jest dla nas doświadczanie otaczającego świata podczas różnorodnych zajęć. Dołącz do naszej społeczności, gdzie każde dziecko ma szansę na wspaniałą przygodę w nauce i zabawie! Rekrutacja trwa.

tel. 797 350 372
https://megamocni.edu.pl/kontakt

Little HARVARD

Jest to prestiżowe, kameralne przedszkole, które spełni oczekiwania najbardziej wymagających rodziców i opiekunów. Oferujemy najwyższy standard edukacji przedszkolnej, bezpieczeństwa i opieki nad dziećmi od 3 do 6 lat.

Priorytetem naszej działalności jest prawdziwe indywidualne podejście do każdego ucznia, począwszy od opieki, higieny, żywienia, edukacji po zabawę.

Naszym największym atutem jest doświadczenie w edukacji dzieci wielojęzycznych. Specjalizujemy się w realizacji podstawy programowej w języku angielskim.

ul.Lęborska 3B,
80-386 Gdańsk
Tel.: +48 531 433 033
+48 (58) 743 65 03
[email protected]
www.littleharvard.pl

Przedszkole Gedanensis

Kameralne przedszkole na miarę potrzeb Twojego dziecka!
Bogaty program zajęć w ramach czesnego:
język angielski 4 razy w tygodniu, muzyka, robotyka, zajęcia na basenie, taniec towarzyski, gimnastyka, piłka nożna i judo.

Zapewniamy małe grupy – do 15 osób, bezpieczeństwo, wiedzę kreatywność, kompetentne i indywidualne podejście, domową atmosferę, naukę przez działanie i eksperymentowanie, menu dostosowane do potrzeb żywieniowych, opiekę w godzinach 7.00 – 17.00 oraz możliwość kontynuacji nauki w szkole Gedanensis.

Ul. Dworska 34
Gdańsk - Brzeźno
Tel: 58 320 56 74
509 385 107

Podstawowa Szkoła Gedanensis

Szkoła przyjazna uczniom!

- zwiększona ilość godzin języka angielskiego z podziałem na grupy -drugi język od 4 klasy
- nauka w kameralnych klasach
- jednozmianowość
- autorskie klasy w nauczaniu wczesnoszkolnym
- bogaty program edukacyjno- kulturalny
- wyjątkowa, wykwalifikowana kadra
- aktywizujące metody pracy
- rodzinna atmosfera

Bogaty program zajęć dodatkowych w ramach czesnego: zajęcia na basenie, robotyka, szachy kostka Rubika, lego edukacja, judo, piłka nożna, taniec towarzyski, gra na instrumentach.

Ul. Dworska 34
Gdańsk - Brzeźno
Tel: 58 320 56 74
509 385 107

Niepubliczne Przedszkole Montessori nr 1

Nasze dwujęzyczne przedszkole to miejsce wypełnione miłością, wzajemnym szacunkiem do każdego bez względu na różnice kulturowe, czy religijne. Stwarzamy dobrą atmosferę do nauki poprzez zabawę. Realizujemy program MEN przy założeniach pedagogiki Marii Montessori, dostosowując ją do dzisiejszych potrzeb i możliwości. Stawiamy głownie na dobrostan dzieci, ich bezpieczeństwo i odpowiednią edukację. Rekrutacja na rok 2024/25 rozpoczęta.

Zapraszamy, zadzwoń, umów się.

81-436 Gdynia
ul. Narutowicza 17
Tel. 500 555 533
www.przedszkolemontessori.com
https://www.facebook.com/montessori.Nr1

Niepubliczne przedszkola SZKRABOLANDIA

Niepubliczne przedszkola SZKRABOLANDIA To sieć placówek przyjaznych dzieciom na różnym poziomie funkcjonowania. Są to placówki przyjazne dzieciom ze spektrum autyzmu oraz innymi zaburzeniami rozwoju. W naszych placówkach dzieci mogą rozwijać swoje zdolności poznawcze, komunikacyjne, emocjonalne i społeczne. Grono wykwalifikowanych specjalistów naszym podopiecznym zapewnia opiekę, edukację i wsparcie terapeutyczne.

Jesteśmy siecią placówek integracyjnych, które wyróżnia między innymi:
- dostosowanie procesu edukacyjnego do możliwości poznawczych i psychofizycznych dzieci,
- nauka i zabawa w małych, kameralnych grupach,
- sale edukacyjne i terapeutyczne, które są bogato wyposażone w niezbędny sprzęt zapewniający bezpieczny, pełny i indywidualny rozwój Waszych dzieci.

Od września 2024 dzieci będą mogły realizować u nas naukę w klasach “0”.

https://szkrabolandia.com.pl/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Miejsca przyjazne dzieciom - Dziennik Bałtycki

Wróć na sopot.naszemiasto.pl Nasze Miasto