Zawodnicy SKJ Sopot z powołaniami do kadry. W tle sukces na wielkiej imprezie

Michał Karcz
Sopocki Klub Jeździecki w Sopocie z licznymi sukcesami. Zawodniczki zdobyły medale na Cavaliadzie w Poznaniu Sopocki Klub Jeździecki
Sopocki Klub Jeździecki zrzesza największą grupę osób zawodowo jeżdżących konno na Pomorzu. W grudniu ubiegłego roku została ogłoszona kadra wojewódzka, której lwią część stanowią zawodnicy SKJ. Pod koniec roku w Poznaniu odbyły się prestiżowe zawody jeździeckie, na których niemałe sukcesy odniosło kilkoro przedstawicieli z Sopotu.

15 grudnia 2022 roku została ogłoszona kadra wojewódzka podczas gali Pomorskiego Związku Jeździeckiego w Ośrodku Zielona Brama w Przywidzu. Powołania w znacznej mierze stanowiły grupę sopockich zawodników. Nie dziwi to, zwłaszcza dzięki świetnym wynikom w ostatnim czasie osiąganym przez klub.

Sopocki Klub Jeździecki

Spośród wszystkich zawodników aż 18 jest członami Sopockiego Klubu Jeździeckiego. Tak prezentuje się lista powołanych do kadry (jedna zawodniczka została powołana w dwóch konkurencjach):

SKJ na Cavaliadzie w Poznaniu

W momencie wręczania nominacji do kadry wojewódzkiej, w Poznaniu rozpoczynały się prestiżowe zawody jeździeckie Cavaliada. Na europejskiej i światowej arenie cieszą się niezwykłym uznaniem. Konkurs rozpoczął się dokładnie 15 grudnia 2022 roku i potrwał do 18 grudnia. Wśród zawodników biorących udział w Cavaliadzie nie zabrakło przedstawicieli Sopockiego Klubu Jeździeckiego.

W grupie z Sopotu trzem zawodniczkom udało się zdobyć medal. Oto konkurencje, w których stanęły na podium:

Iga Biegalska

• II m. na koniu Doravella w konkursie Speed&Music na wysokości 140 cm

Julia Nazarewicz na koniu Tango

• II miejsce w konkursie 75 cm (szczegóły konkursu znajdują się w tabeli poniżej)
  • III miejsce w konkursie 70 cm z oceną stylu jeźdźca
  • VI m. w sztafecie

Tola Wawrzkiewicz

• IV m. na koniu Denver Z w konkursie 120 cm One Small Tour w serii A, co dało VII m. w klasyfikacji ogólnej konkursu 120 cm One Small Tour
  • X m. na koniu Zalvo w konkursie 125 cm One Small Tour Final

Cavaliada Sopot 2023

Sopocki klub Jeździecki przygotowuje się do kolejnego prestiżowego konkursu, który odbędzie się właśnie w Sopocie. W dniach 2-5 lutego 2023 odbędzie się Cavaliada Sopot na Ergo Arenie. Miejmy nadzieję, że najbliższe zawody przyniosą jeszcze więcej powodów do radości wszystkim kibicom.