Uważajcie! Są nowe obostrzenia koronawirusowe. Czego dotyczą kolejne nakazy i zakazy? Sprawdź! Obowiązują już od kilku dni

Stefan Kowlaski
W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 5 osób. Uczestnicy mają obowiązek zakrywania nosa i ust oraz zachowania 1,5 m odległości od innych osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Archiwum DZ
Koronawirus. Uważajcie! Są nowe obostrzenia. Czego dokładnie dotyczą nowe zasady, obowiązujące od kilkunastu dni? Ograniczona zostaje m.in. liczba klientów w sklepach oraz wiernych w kościołach. Co teraz wolno, a czego nie? WSZYSTKIE zasady sanitarne, obowiązujące od 28 listopada, znajdziecie w galerii zdjęć.

Od 28 listopada w całej Polsce obowiązuje tzw. etap odpowiedzialności w związku z pandemią COVID-19. To oznacza nowe ograniczenia, zakazy i nakazy.

Obostrzenia obowiązujące od 28 listopada.
Sprawdź szczegóły, klikając w galerię zdjęć

Wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość rygory sanitarne ograniczają m.in. liczbę klientów w sklepach czy wiernych w kościołach.

Same centra handlowe zostaną jednak otwarte po tym, jak przez krótki czas zdecydowano się na ich zamknięcie. Dotyczy to także sklepów meblowych.

Zabroniona jest organizacja jakichkolwiek imprez, takich jak komunie, wesela czy urodziny, z wyjątkiem:

- Imprez i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie; limit osób nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących - czytamy w rozporządzeniu.

To oznacza, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia w wielu domach będą wyglądały zupełnie inaczej niż dotychczas.

Szczegółowe informacje znajdziecie w galerii zdjęć. Nowe przepisy obowiązują do 27 grudnia.

Uważajcie! Są nowe obostrzenia koronawirusowe. Czego dotyczą...

Boniek z kolejnym wyzwaniem

Wideo

Materiał oryginalny: Uważajcie! Są nowe obostrzenia koronawirusowe. Czego dotyczą kolejne nakazy i zakazy? Sprawdź! Obowiązują już od kilku dni - Sosnowiec Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie