18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Unijna kasa poprawi drożność ulic?

Kamila Grzenkowska
Pierwsze spotkanie poświęcone inwestycjom starającym się o dofinansowanie unijne nie spotkało się z dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. W sali Państwowej Galerii Sztuki pojawiło się ich ok. 40.

Po krótkim omówieniu przez prezydenta Jacka Karnowskiego każdego z 16 projektów inwestycyjnych i 11 społecznych, rozpoczęła się dyskusja.
Okazało się, że planowana budowa ul. Kolejowej, która prowadziłaby wzdłuż al. Niepodległości, po drugiej stronie torów kolejowych, już dziś "spędza sen z powiek" mieszkańcom budynków przy al. Niepodległości.

- Kiedy powstanie ta droga, znacznie pogorszą się warunki życia tutaj. Będziemy "zamknięci" z obu stron ruchliwymi ulicami - mówiła jedna z sopocianek, mieszkająca przy al. Niepodległości.

Czytaj także: Unia daje pieniądze na Sopot

Prezydent tłumaczył, że to dopiero projekt i nie wiadomo, czy zostanie zrealizowany. Od wielu lat w Sopocie mówi się o budowie tunelu pod tą główną arterią. Przypominali też o tym mieszkańcy i pytali, czy ten projekt jest naprawdę realny.

- Przypominam, że już w 2007 roku władze miasta starały się o jego budowę - mówiła jedna z obecnych.
Padło też pytanie, czy przewidziano alternatywę dla budowy tunelu.

Prezydent przyznał, że w swoim czasie myślano o budowie estakady, ale po analizie tego projektu, uznano, że był on kiepski. Na tunel dotąd nie udało się natomiast zdobyć środków.

- Pewną alternatywą będzie Droga Zielona i droga do obwodnicy - dodał Karnowski.
Temat problemów komunikacyjnych, tudzież korków tworzących się w Sopocie, zdominował poniedziałkową debatę. Padło kilka głosów dotyczących tego, że świetnym pomysłem jest projekt podziemnego systemu segregacji śmieci, jednak nie wywiązała się na ten temat większa dyskusja.

Konsultacje do końca kwietnia

Poniedziałkowe spotkanie rozpoczęło cykl konsultacji, które odbywać się będą do 30 kwietnia. W sumie będzie ich sześć.
Poza tym codziennie, w godzinach pracy urzędu (wt - pt, w godz. 7.30 - 15.30, pon., w godz. 10 - 18), mieszkańcy mogą zapoznać się ze szczegółami projektów w Urzędzie Miasta, przy ul. Kościuszki 25/27. W punkcie informacji (na parterze) można odebrać ankietę, na której znajdują się wszystkie proponowane projekty. Wypełnioną ankietę należy wrzucić do urny, która znajduje się w magistracie.
Przed czterema laty mieszkańcy zdecydowali m.in. o budowie przystani jachtowej przy molu czy rewitalizacji hipodromu. Tym razem mogą zdecydować m.in. czy w Sopocie należy zainwestować w takie projekty, jak eko - transport, zmiana systemu grzewczego na proekologiczne i energooszczędne, budowa spółdzielni socjalnej czy rozwój form wsparcia dla osób starszych. Następne konsultacje - 28 marca, w filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. 23 Marca 77c, o godz. 17.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sopot.naszemiasto.pl Nasze Miasto