Trefl zrewanżował się Polpharmie

Patryk Kurkowski
Koszykarze Trefla Sopot zrewanżowali się starogardzkiej Polpharmie za środową porażkę u siebie w pierwszym meczu sparingowym tych drużyn. Podopieczni Karlisa Muiznieksa w stolicy Kociewia zagrali znakomicie i wygrali 96:69.

W drugim starciu tych drużyn, które jeszcze kilka miesięcy temu toczyły niesamowicie pasjonującą walkę o trzecie miejsce w Tauron Basket Lidze, zdecydowanie lepiej zaprezentowali się gracze z Trójmiasta.
Właściwie wszystko - przynajmniej jeśli chodzi o wynik - rozstrzygnęło się w pierwszej połowie spotkania. Sopocianie dominowali od samego początku, dyktowali warunki gry i szybko wyszli na prowadzenie. Po pierwszej połowie wygrywali już 16 punktami. W kolejnych odsłonach nie zwolnili tempa, wciąż grali lepiej, lecz przede wszystkim skuteczniej od swojego przeciwnika. Trefl nie odpuścił nawet w czwartej kwarcie, ostatecznie wygrał aż 27 punktami!
Polpharma nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki, bo miała spore problemy i w defensywie, i w ofensywie. Kociewskie Diabły notowały zbyt wiele strat, w dodatku miały bardzo nieszczelną obronę, przez którą podopieczni Muiznieksa przedzierali się bez większych problemów.
W weekend Trefl oraz Polpharma zagrają w Toruniu w VIII Memoriale im. Wojciecha Michniewicza. W sobotę sopocianie zmierzą się z pierwszoligowym Zniczem Basket Pruszków, a starogardzianie z Anwilem Włoclawek. W niedzielę natomiast rywalem graczy Muiznieksa będzie srebrny medalista minionego sezonu Tauron Basket Ligi, a formę SKS sprawdzi beniaminek I ligi ze sporymi aspiracjami KPSW Astoria Bydgoszcz.