Trefl Sopot z najwyższą wygraną w sezonie

(stan)
Przemysław Świderski
Koszykarze Trefla Sopot rozgromili w Tarnobrzegu drużynę Jeziora 95:56 w meczu Tauron Basket Ligi.

Koszykarze Trefla potrzebowali zwycięstwa w Tarnobrzegu, żeby przedłużyć swoje szanse na udział w fazie play-off. I nic dziwnego, że do tego spotkania przystąpili niesamowicie skoncentrowani. Tym bardziej że sopocianie ostatniko przegrali dwa kolejne spotkania i nie zachwycali formą.

Trefl pamiętał, że choć Jezioro należy do słabszych drużyn Tauron Basket Ligi, to potrafiło wygrać w Sopocie. Stąd w pierwszej kwarcia było głównie badanie sił i niewielka przewaga gości. Druga i trzecia kwarta to jednak popis i ogromna przewaga koszykarzy z Sopotu. Przewaga rosła z minuty na minutę. Czwarta kwarta była już bardziej wyrównana, ale też losy spotkania były rozstrzygnięte. W 36 minucie Trefl wygrywał już 83:41. ostatecznie zwyciężył różnicą 39 punktów i tym samym ustanowił rekord sezonu, bowiem wcześniej wygrał z Anwilem 87:56. Wszyscy zawodnicy z Sopotu, którzy zagrali w Tarnobrzegu, zdobyli punkty.

Dzięki tej wygranej Trefl powiększył przewagę nad Polskim Cukrem Toruń i Anwilem Włocławek, a dogonił Polfarmex Kutno.

Jezioro Tarnobrzeg - Trefl Sopot 56:95 (16:20, 7:21, 9:30, 24:24)

Jezioro: Miller 6, Morawiec 2, Wysocki 23, Pandura 0, Karliński 0, Wall 2, Patoka 8, Rycerz 7, Williams 4, Wojdyr 2

Trefl: Koelner 2, Kemp 11, Sikora 2, Leończyk 7, Stefański 9, Vasiliauskas 13, Lydeka 18, Bendzius 20, Michalak 11, Popović 2