Trefl Sopot w Pucharze Polski pokonał Kotwicę Kołobrzeg 76:75

Arek Gancarz
Emocjonujący mecz Pucharu Polski w Kołobrzegu. Trefl Sopot pokonał Kotwicę dopiero po dogrywce.

Dodatkowych 5 minut gry potrzebowali koszykarze ekstraligowego Trefla Sopot, by pokonać inna drużynę TBL - Kotwicę Kołobrzeg w meczu pierwszej kolejki 4. rundy Pucharu Polski. Remis tuż przed syreną końcową wywalczył na linii rzutów wolnych Paweł Kikowski, trafiając po faulu w ostatniej, desperackiej akcji żółto-czarnych. Wszystko przez oddaną bez walki niemal 4. kwartę - 17:10. Poprzednie trzy bowiem Trefl minimalnie, ale wygrywał.

Dogrywka również toczyła się punkt za punkt - ostatecznie dodatkowe 5 minut gry wygrali sopocianie 9:8 i to też rzutem wolnym (z dwóch po faulu), wykonywanymi przez Lorinze Harringtona.

Najwięcej punktów dla Trefla Sopot rzucili Slobodan Ljubotina i Adam Waczyński - po 16. Pod koszem żółto-czarnych szalał zaś Ted Scott, zdobywca 26 pkt.

Sopocianie udanie zrewanżowali się za poprzednią przegraną w Kołobrzegu - ligową, w drugiej kolejce TBL (74:68).

W następnej kolejce PP, 22 grudnia żółto-czarni zmierzą się u siebie z Polonią Warszawa.

Kotwica Kołobrzeg - Trefl Sopot 75:76
(15:19, 19:21, 16:17, 17:10 d.8:9)