Trefl Sopot pokonał Zastal w Zielonej Górze - relacja

(ganark)
Przemek Świderski
Trefl Sopot lepszy od Zastalu w Zielonej Górze w zaległym pojedynku Tauron Basket Ligi. Reprezentacyjny duet Koszarek - Dylewicz rzuca ponad połowę zdobyczy punktowej drużyny - 50 pkt! (21:26; 24:20; 17:17; 25:26).

To zaległy mecz z 10 kolejki TBL, który sopocki klub przełożył z racji hitu TBL z PGE Turowem Zgorzelec. Opłaciło się, bo żółto-czarni wygrali z do tego spotkania niepokonanymi zgorzelczanami w Ergo Arenie 86:83. Potem pokonali po ciężkim meczu AZS w Koszalinie. Następnie, niespodziewanie ulegli w Hali 100-lecia w Sopocie Siarce Jezioro Tarnobrzeg 65:66.

Zdobycze punktowe

Zastal: Hodge 26 pkt, Stelmach 13, Dłoniak i Chanas po 12 pkt, Archibeque 9, Mirković 7 pkt, Flieger 6 pkt, Rajewicz 2 pkt.
TREFL: Koszarek 29 pkt., Dylewicz 21, Wiśniewski 17, Cummings 8, Waczyński 5, Stefański 4, Turek 3, Burgess 2.

RELACJA
Hodge trafia jeden punkt, specjalnie pudłuje drugi, ale niecelnie dobija. Podobnie Dłoniak i Trefl wygrywa!! - 87:89.
Stefański za 1 pkt - 86:89.
Hodge z linii rzutów wolnych celnie dwa razy - 86:88.
Koszarek dwa razy za 1 pkt - 84:88.
Hodge znowu za trzy - 84:86.
Stefański zbiera chyba najważniejszą piłkę w meczu i jest faulowany, ale trafia tylko raz - 81:86.
Cummings trafia wolny tylko raz - 80:85.
Waczyński dwukrotnie pudłuje z linii rzutów wolnych.
Nieprawdopodobny rzut Hodge'a - trafia z 8 metrów i z faulem - 80:84.
2 celne wolne Koszarka - 76:84.
Flieger niecelnie spod samego kosza.
Piłka po rzucie Koszarka wypada z obręczy.
Stefański zbiera w ataku, a Dylewicz dobija - 76:82.
Burgess skontuzjowany schodzi na ławkę.
Wiśniewski rzuca za dwa i dodaje za trzy - 76:80.
Archibeque dwukrotnie celnie z linii rzutów wolnych - 76:75.
Cummings źle podaje - kontra Zastalu, ale Dłoniak niecelnie za 3.
Wiśniewski nie jest w stanie zatrzymać Hodge'a - 74:73.
Przerwa na żądanie Zastalu w połowie 4. kwarty.
Koszarek ucisza zielonogórską publiczność rzutem za 3 - 72:73.
Dłoniak wyprowadza Zastal na prowadzenie - 72:70.
Odpowiada 2. punktami Archibeque - 69:70
Znowu celnie Łukasz Koszarek - tym razem za 3 - 67:70
Dłoniak za trzy na remis po 67.
Łatwe punkty Cummingsa po nieudanej akcji spod kosza Chanasa - 64:67.
Dłoniak pod koszem 2 pkt. - 64:65
Za to Koszarek bezbłędnie za 2 pkt - 62:65.
Burgess niecelnie za trzy, a Stefański nie zbiera piłki.
- Początek IV kwarty

- III kwarta
Remis po 17 zdobytych w trzeciej kwarcie punktów, ale prowadzi Trefl - 62:63.
55:54 - Zastal zwiera szeregi i obejmuje prowadzenie w połowie trzeciej kwarty. Trwa wymiana akcji punkt za punkt.

- Przerwa
45:46 - Koszarek z Dylewiczem efektownie kończą ostatnią akcję drugiej połowy i Trefl schodzi do szatni prowadząc.
33:34 - goście utrzymują prowadzenie, ale Zastal goni.
21:26 - Trefl wrzucił drugi bieg i kończy pierwszą odsłonę meczu prowadząc.
12:10 - dla Zastalu w połowie pierwszej kwarty.