Trefl Sopot pokonał Polpharmę Starogard Gdański 81:62 w meczu towarzyskim

(ganark)
mat. pras. klubu
Do przerwy kibice koszykówki w Starogardzie Gdańskim mogli liczyć, że miejscowa Polpharma przełamie passę ośmiu zwycięstw Trefla Sopot w meczach przed sezonem 2011/2012. Koszykarze żółto-czarnych w kilka minut rozwiali ich nadzieje.

W połowie meczu Farmaceuci przegrywali z Treflem jedynie 41:37 (kwarty 21:15 i 20:22). Starogardzcy miłośnicy koszykówki mogli liczyć, że miejscowy zespół spróbuje zrewanżować się za przegraną 101:57 w pierwszym meczu przedsezonowym obu zespołów. Tym bardziej, że dzięki aktywności Hicksa prowadzili nawet przez moment w drugiej kwarcie 35:36.

Międzynarodowa obsada turnieju koszykówki w Ergo Arenie 1-2.10.2011

Trefl kontrolował jednak mecz od pierwszego gwizdka, dzięki skutecznej grze Łukasza Koszarka, Adama Waczyńskiego i Johna Turka (ten nie miał sobie równych w polu 3 sekund). Zaś po ubiegłorocznej pięcie achillesowej żółto-czarnych, czyli słabych trzecich kwartach nie było śladu. Tuż po przerwie w sopockiej drużynie zaktywizował się Jamelle Horne. Skutecznie ograniczył poczynania Hicksa i rzucił 10 punktów. Agresywna obrona pozostałych koszykarzy Trefla i wynikające z tego kontrataki spowodowały, że po kilku minutach sopocianie prowadzili już 15 punktami (3 kwarta - 26:11, 4 - po 14). Tego prowadzenia nie oddali już do ostatniego gwizdka.

Gdy losy spotkania w Starogardzie Gdańskim były już przesądzone trener Muiznieks wpuścił na boisko Daniela Szymkiewicza. W kilka minut młodzieżowy reprezentant Polski rzucił cztery punkty i pokazał się z dobrej strony jako rozgrywający.

Trefl Sopot: Horne 16, Turek 13, Wiśniewski 12, Waczyński 11, Koszarek 9, Dylewicz 8, Burgess 6, Szymkiewicz 4, Stefański 2, Fraś 0.