Trefl Sopot nie potrafił postawić się drużynie mistrzów Portugalii. Sporting Lizbona wygrał na otwarcie fazy grupowej FIBA Europe Cup

Paweł Stankiewicz
Trefl Sopot - Sporting Lizbona
Trefl Sopot - Sporting Lizbona Przemysław Świderski
Trefl Sopot przegrał ze Sportingiem Lizbona 72:83 w pierwszym meczu fazy grupowej rozgrywek FIBA Europe Cup.

Mistrzowie Portugalii dominowali na parkiecie od początku spotkania. Już pierwsza kwarta pokazała, kto jest lepszy. Goście z Lizbony wygrali ją aż 31:16 i mogli w pełni kontrolować to spotkanie.Po pierwszej połowie Sporting prowadził 54:40.

W drugiej połowie mistrzowie Portugalii mieli już 21 punktów przewagi. Trefl do końca walczył o jak najlepszy wynik i w czwarte kwarcie zdołał jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki do 11 punktów.

Przed Treflem jeszcze pięć meczów, a do kolejnej fazy rozgrywek awansują dwie najlepsze drużyny z grupy. Rywalami koszykarzy z Sopotu będą jeszcze portugalska Benfica Lizbona i rumuński zespół CSM Oradea.

Trefl Sopot - Sporting Lizbona 72:83 (16:31, 24:23, 13:17, 19:12)

Trefl: Kolenda 12, Sharma 7, Gruszecki 6, Dorsey 6, Davis 5 oraz Franke 17, Leończyk 13, Moten 4, Łałak 2, Klawa 0

Sporting: Williams 18, Patton 16, Ventura 10, Downs, Fernandes 3 oraz Omlid 16, Cardoso 6, Smith 6, Fofana 3, Monteiro 0, Relvao 0