Trefl Sopot lepszy od Polonii Warszawa w Pucharze Polski

(ganark)
86:74 pokonał Trefl Sopot Polonię Warszawa w Pucharu Polski. Mecz odbył się w Ergo Arenie przy niewielkiej publiczności.

Zawodnicy Trefla Sopot łatwo wygrali z rywalem z Tauron Basket Ligi - Polonią Warszawa. Łatwo, bo pamiętając pojedynek ekstraligowy sprzed 10 dni, gdy żółto-czarni okupili wygraną dużym wysiłkiem, można było liczyć na równie zażarty pojedynek.

Walka była jednak tylko w pierwszych minutach pierwszej kwarty. Sopocianie szybko jednak opanowali sytuację i pierwszą odsłonę wygrali 29:19. W następnych minutach powiększali przewagę, by na przerwę schodzić do szatni z 14. oczkami przewagi (51:37). W 3. kwarcie Trefl prowadził nawet 20 punktami. Na ostatnią odsłonę meczu na parkiecie w żółto-czarnych strojach wybiegli więc zawodnicy Trefla II Sopot na co dzień walczący w II lidze - Daniel Szłapka, Daniel Szymkiewicz i Mateusz Żołnierewicz (żaden nie zdobył punktu). To pozwoliło nieco odrobić straty Czarnym Koszulom i wygrać ostatnią odsłonę meczu 18:26. W meczu i tak tryumfował Trefl Sopot 86:74.

Jak słusznie zauważył jeden z kibiców - sopocianie nie zmęczyli się w tym spotkaniu. Z kolei poloniści rzucali do kosza, a nie grali co prowadziło do zabawnych wręcz zagrań.

Dla sopocian najwięcej punktów rzucił Adam Waczyński - 18. Sekundowali mi Filip Dylewicz - 17 i Paweł Kikowski - 16 pkt. 6 pkt. i blok zapisał na swoim koncie Marcin Stefański, który ogrywa się po kontuzji kostki.
Z drużyny warszawskiej wyróżnili się tylko obcokrajowcy. Harding Nana zdobył 20 pkt., a Darnell Hinson i Tony Easley po 14.

Szkoda tylko, że mimo tanich biletów (5 zł) Ergo Arena nie wypełniła się kibicami. Następna okazja zobaczenia na żywo żółto-czarnych będzie dopiero 8 stycznia w 13. kolejce TBL, gdy do gdańsko-sopockiej hali przyjedzie Kotwica Kołobrzeg. 2 stycznia zaplanowany jest ekstraligowy mecz Trefla z AZS w Koszalinie, a prawdopodobnie 5.1 kolejny mecz grupowy PP z PBG Basket w Poznaniu.