Trefl poległ w Starogardzie Gdańskim

Krzysztof Michalski, (stan)
Polpharma Starogard Gdański wygrała derbowy mecz z Treflem i koszykarze z Sopotu pozostają jedynym zespołem bez zwycięstwa w Tauron Basket Lidze.

Trefl bardzo chciał wygrać w Starogardzie, aby wreszcie się przełamać i odnieść pietrwsze zwycięstwo w tym sezonie. Jednak dokładnie taki sam cel przed tym spotkaniem mieli koszykarze ze Starogardu Gdańskiego. I pierwsza połowa to zdecydowana dominacja gospodarzy. Sopocianie byli całkowicie zagubieni na parkiecie. Polpharma grała koncertowo i wygrała pierwszą połowę aż 49:33.

Wydawało się, że takiej przewagi już nie da się roztrwonić. Tymczasem w drugiej połowie emocji nie brakowało. Trefl się zmobilizował i ruszył do odrabiania strat. I robił to na tyle skutecznie, że objął prowadzenie 76:70 na 31 sekund przed końcem spotkania. Teraz z kolei to sopocianie byli o krok od wygranej, a przez swoją niefrasobliwość pozwolili gospodarzom doprowadzić do wyrównania.

Dogrywka była znowu bardzo dobra w wykonaniu koszykarzy Polpharmy, którzy pozwolili rywalom zdobyć zaledwie cztery punkty. Sami regularnie trafiali do kosza i pewnie pokonali drużynę Trefla.

Polpaharma Starogard Gdański - Trefl Sopot 92:80 (23:17, 26:16, 14:26, 11:19, d. 16:4)

Polpharma: Hicks 27, Długosz 4, Tiller 11, Diduszko 13, Wojdyła 5 oraz Flieger 19, Bailey 13, Szymański 0, Grujić 0

Trefl: Duren 33, Stefański 10, Bilinovać 6, Surmacz 3, Śmigielski 16 oraz Dzierżak 10, Dutkiewicz 2, Sikora 0, Kulka 0, Misanović 0, Krefft 0