Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Trefl bez problemów pokonał AZS Politechnikę Warszawską 95:72

Paweł Durkiewicz
Dobrze rozpoczęli rundę rewanżową sezonu zasadniczego koszykarze Trefla. Sopocianie pewnie pokonali u siebie 95:72 ostatni zespół ligowej tabeli, AZS Politechnikę Warszawską.

Mecz od początku toczył się w sennej atmosferze. Żółto-czarni zaczęli od serii skutecznych ataków, a gdy dołożyli do tego lepszą obronę z łatwością odskoczyli rywalowi. Świetnie spisywał się Adam Waczyński. Skrzydłowy Trefla z łatwością wchodził pod kosz i już w pierwszej kwarcie uzbierał 10 punktów. Mimo niezłej skuteczności młoda drużyna Politechniki nie miała atutów, by nawiązać wyrównaną walkę z sopocianami. Spotkanie toczyłoby się „do jednego kosza”, gdyby nie akcje obrońcy gości, Mateusza Ponitki. 18-latek, który uchodzi za jeden z największych talentów europejskiej koszykówki, pokazywał dlaczego wielu ekspertów widzi już go w drafcie NBA. Sam nie mógł jednak wiele zdziałać.

Wynik rozstrzygnął się w trzeciej kwarcie, kiedy to John Turek i Filip Dylewicz seryjnymi punktami spod kosza odebrali gościom chęć do walki.

Relacja Trefl.TV

W składzie meczowym Trefla nie było Jamelle’a Horne’a, który po kilku rozczarowujących występach nie grał już w poprzednim spotkaniu z Zastalem Zielona Góra. Kontrakt z Amerykaninem został rozwiązany, a klub szuka jego zastępcy.

Trefl Sopot - AZS Politechnika Warszawska 95:72 (31:19, 16:21, 29:11, 19:21)

Trefl Sopot: Turek 19, Dylewicz 15, Wiśniewski 14 (2), Waczyński 12, Koszarek 10 (2), Stefański 10, Cummings 9 (1), Burgess 2, Szymkiewicz 2, Fraś 2, Stalicki 0

AZS: Ponitka 16 (2), Nowakowski 15 (2), Mokros 12 (2), Kolowca 8, Karwowski 8 (1), Michalak 4, Pełka 3 (1), Popiołek 3, Wilczek 3