Tomasz Grycko - wygrał Bieg Świętojański Gdynia 2016 i jest w świetnej formie | ZDJĘCIA

P.
Tomasz Grycko, zawodnik klubu Bliza Władysławowo - rozpieszcza swoich kibiców. Podopieczny trenera Piotra Oberziga właśnie w świetnym stylu wygrał nocny Bieg Świętojański Gdynia 2016 i ma za sobą fantastyczną połowę sezonu.

Tomasz Grycko, zawodnik Blizy Władysławowo po raz kolejny zwycięża w Gdyni! Na starcie Biegu Świętojańskiego stanęło blisko 5 tys. zawodników, w tym mocni zawodnicy z Ukrainy, Maroko oraz Kenii.
- Nasz zawodnik mimo niesprzyjającej aury od początku narzucił mocne tempo którego nikt nie był w stanie wytrzymać - komentuje Piotr Oberzig, trener władysłowianina.

Na półmetku Grycek zbudował już sobie 20-sekundową przewagę, mijając punkt 5 km w czasie 14.43 min. A na mecie zameldował się z czasem 29.48.
- Co jak na panujące słabe warunki atmosferyczne (deszcz i zimno) jest wynikiem bardzo dobrym - podkreśla trener Piotr Oberzig. - Kolejny zawodnik ma mecie w Gdyni - Ruslan Savchuk z Ukrainy stracił do Tomka aż 36 sekund!

Trzeci linię mety Biegu Świętojańskiego Gdynia 2016 pokonał Elasri Abderahim z Maroka uzyskując czas 30.25. Dopiero na szóstym miejscu przybiegł Wambua Nduva Boniface, tracąc do zawodnika z Władysławowa ponad półtorej minuty.

Tydzień wcześniej zawodnik Blizy Władysławowo z powodzeniem startował na Mistrzostwach Polski w Biegu Ulicznym na 5 km, które odbyły się w Warszawie.
- Na nietypowym dla siebie dystansie Tomasz zdobył srebrny medal w bardzo mocno obsadzonym biegu uzyskując rekord życiowy 14 minut i 15 sekund - podkreśla z dumą Piotr Oberzig.

Pierwszą część sezonu Tomek zakończył startem w Radomiu na dystansie półmaratonu, gdzie odniósł zdecydowane zwycięstwo z czasem 1:08,14.

Teraz zawodnika Blizy Władsławowo czeka zasłużony odpoczynek. Ale niedługi, bo już 4 lipca, wraz z trenerem będzie przygotowywał się do drugiej część sezonu, gdzie imprezą docelową będą Mistrzostwa Polski w Półmaratonie w Pile, które zaplanowano na 4 września.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO. Polub nas na Facebooku!

Odwiedź i lajkuj na facebook.com/PuckNM

Obecny sezon jest dla naszego zawodnika zdecydowanie najlepszym w karierze, a uzyskane rezultaty pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość.