Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Te produkty znikły ze sklepów! Słodycze wycofane ze sprzedaży (luty 2024). Mają niebezpieczną substancję. Ostrzeżenia GIS i GIF.

Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
Uwaga! Do sklepów trafiły niebezpieczne dla zdrowia towary. Główny Inspektor Sanitarny wycofał do stycznia 2024 r. szereg produktów spożywczych
Uwaga! Do sklepów trafiły niebezpieczne dla zdrowia towary. Główny Inspektor Sanitarny wycofał do stycznia 2024 r. szereg produktów spożywczych Dziennik Bałtycki
Niebezpieczne produkty spożywcze w lutym 2024 roku. Nie kupuj batonów Milka Oreo (37g) ze względu na możliwe zanieczyszczenie produktu fragmentami plastiku! Z kolei sieć Kaufland wycofała ze sprzedaży K-Classic Ciastka z podwójną czekoladą 200 g. - Nie można wykluczyć, że produkt może zawierać drobne, metalowe ciała obce - informuje producent. Są też inne towary, które Główny Inspektor Sanitarny oraz Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofali ze sklepów i aptek. Kliknij, sprawdź aktualną listę!

Najnowsze ostrzeżenie Głównego Inspektora Sanitarnego. Luty 2024 roku

Ze sklepów wycofane zostają trzy partie batonów ze względu na zanieczyszczenie fragmentami plastiku - poinformował Główny Inspektor Sanitarny.

- Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany przez firmę Mondelez Polska Sp. z o.o. o dobrowolnym wycofaniu trzech partii batonów Milka Oreo (37g) ze względu na możliwe zanieczyszczenie produktu fragmentami plastiku - wyjaśnia w swoim komunikacie GIS. - Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej współpracują z podmiotem i monitorują proces wycofania produktu z obrotu.

Jak informuje GiS, nie należy spożywać produktów objętych wycofaniem. Ten dotyczy trzech partii batonów Milka Oreo (37g) o numerach:

 • OSK0934421 (Najlepiej spożyć przed: 01.08.2024)
 • OSK0934422 (Najlepiej spożyć przed: 01.08.2024)
 • OSK0934651 (Najlepiej spożyć przed: 18.08.2024)

Firma Mondelez Polska Sp. z o.o. zaleca, aby konsumenci nie spożywali i zniszczyli przedmiotowe produkty. Konsumenci mają możliwość kontaktu z zespołem obsługi konsumenta Mondelez Polska pod adresem [email protected] lub za pomocą infolinii 801 066 006.

K-Classic Ciastka z podwójną czekoladą 200 g ciastka wycofane z Kauflandu!

Producent „Banketbakkerij Merba B.V” dla zapewnienia ochrony konsumentom, w ramach działań zapobiegawczych wycofuje ze sprzedaży K-Classic Ciastka z podwójną czekoladą 200 g. Ciastka były dostępne w sprzedaży w sieci sklepów Kaufland. Chodzi dokładnie o partię:

 • EAN: 4337185467004 z datą minimalnej trwałości 06-12-2024
 • i numerem partii: 2334103 (data minimalnej trwałości znajduje się z boku opakowania).

- Firma Kaufland zareagowała natychmiast i wycofała produkt ze sprzedaży - komentuje Biuro Prasowe Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. j. - Nie można wykluczyć, że produkt może zawierać drobne, metalowe ciała obce. Ze względu na możliwe ryzyko obrażeń podczas spożywania produktu, klienci powinni być świadomi wycofania przedmiotowych ciastek z rynku i nie powinni ich spożywać.

W przypadku pytań klientów dostępna jest bezpłatna Infolinia Kaufland: 800 300 062 (czynna: od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00 i w soboty od 08:00 do 17:00).

W ostatnich ostrzeżeniach opublikowanych przez GIS pojawiły się m.in.:

 • Underground Super Lemon Suplement diety o smaku cytrynowo-ananasowym,
 • Go Pure, Chipsy warzywne mix bezglutenowe Bio 40 g.
 • Boss Energy suplement diety,
 • mięso mielone,
 • jajka,
 • gluten w produkcie oznakowanym jako produkt bezglutenowy,
 • parówki,
 • boczek surowy,
 • batony czekoladowe,
 • majeranek,

Dlaczego GIS wycofuje produkty ze sklepów?

Powody mogą być różne, ale generalną zasadą jest naruszenie norm bezpieczeństwa. W zakwestionowanych produktach wykrywane są np. niebezpieczne dla zdrowia substancje. Zwykle inspektorzy GIS na swojej stronie podają przyczyny, dla których zadecydowano o wycofaniu konkretnych produktów.

Jednocześnie w każdej z tych spraw organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzą zwyczajowe postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie.

To np. substancje, których obecność może wywołać niepożądane reakcje organizmu człowieka z alergiami. Aby ustrzec klientów przed potencjalną utratą zdrowia, GIS cyklicznie publikuje swoje komunikaty. Warto ich przestrzegać i - przede wszystkim - regularnie je sprawdzać, by podczas zakupów uniknąć niemiłej niespodzianki.

TU ZNAJDZIESZ LISTĘ PRODUKTÓW WYCOFANYCH ZE SKLEPÓW PRZEZ GIS

Kupiłem wycofany przez GIS towar. Co zrobić teraz?

Przede wszystkim, nie spożywamy produktów z czarnej listy Głównego Inspektora Sanitarnego. Te kupione możemy zutylizować - wyrzucić. Można też je oddać do sklepu, w którym zrobiliśmy zakupy. Każdy market powinien je bez problemu przyjąć, bez szkody dla naszego portfela.

GIS zaleca:

 • Nie należy spożywać produktów z partii objętych komunikatem.
 • W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionych produktów, należy skontaktować się z lekarzem.

GIF wycofuje m.in. produkty lecznicze

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofuje z obrotu i zakazuje wprowadzania na rynek na terenie całego kraju wskazane produkty leczniczego. Zwykle wskazuje konkretne serie. Bywa, że decyzja GIF ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Zobacz też na dziennikbaltycki.pl:

od 12 lat
Wideo

Targi Pełnia Zdrowia Katowice / Dziennik Zachodni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sopot.naszemiasto.pl Nasze Miasto