18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Świąteczne zakupy na Hali Targowej w Gdańsku

Artykuł sponsorowany
Każdy chciałby kupować towary dobrej jakości i tanio. Nic prostszego!

Świeże mięso, wędliny, ryby, nabiał, pieczywo i ciasta, słodycze, bogaty asortyment wyrobów garmażeryjnych, artykuły spożywcze, warzywa, owoce, kwiaty. Duży wybór odzieży damskiej, męskiej, dziecięcej oraz obuwia. Chemia gospodarcza, artykuły przemysłowe, usługi.
Gdzie? Na Hali Targowej w Gdańsku!
Kupcy Dominikańscy zapraszają od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00 – 18.00, a w soboty: 9.00 – 15.00.

Tu zrobisz najlepsze zakupy!!

A po zakupach możesz zjeść smaczny obiad w Barze Dominikańskim
Gdańska Hala Targowa i Rynek Zielony, Plac Dominikański 1.
Zapraszamy!!
Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego „Alleluja” życzą Kupcy Dominikańscy z Hali Targowej oraz Rynku Zielonego w Gdańsku.

NASZA SPÓŁKA MA TAKŻE SWOJĄ HISTORIĘ!
Spółka powstała w grudniu 1991 roku. Założyli ją kupcy prowadzący działalność handlową w Hali Targowej oraz na przyległym placu targowiskowym, tzw. "Zieleniaku".
Głównym celem założenia Spółki było uzyskanie praw właścicielskich do Hali Targowej i zapewnienie wspólnikom miejsc pracy.
Z uwagi na bardzo zły stan techniczny budynku kolejnym etapem miało być przeprowadzenie remontu i modernizacji Hali Targowej i przyległego targowiska. Wskutek wielu problemów cel pierwszy został osiągnięty dopiero w 1999 roku, kiedy to Spółka uzyskała tytuł prawny do 9/10 części własności budynku Hali Targowej i 9/10 użytkowania wieczystego dwóch działek gruntu o łącznej powierzchni 4680 m2. Pełen tytuł prawny do nieruchomości Spółka uzyskała dopiero w czerwcu 2000 roku. W tym samym czasie Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Gdańsku wydał Spółce pozwolenie na przeprowadzenie remontu. Prace remontowe w budynku XIX-wiecznej Hali Targowej rozpoczęły się w styczniu 2001 roku z jednoczesnym prowadzeniem badań archeologicznych pod Halą Targową.
Wyniki badań archeologicznych spowodowały, że remont, który miał trwać 15 miesięcy zakończył się w 2005 roku. Odkryto m. in. pozostałości wczesnośredniowiecznej osady handlowej, podwaliny pierwszego na tych ziemiach kościoła romańskiego, fundamenty pieca wapienniczego, a także duże, wczesnośredniowieczne cmentarzysko. W związku z tymi odkryciami zmieniły się wytyczne konserwatorskie remontu Hali, które spowodowały przedłużenie czasu jego trwania oraz znaczne podwyższenie kosztów.
Obecnie w Hali Targowej są trzy poziomy handlowe. Na I kondygnacji (na poziomie piwnicy) znajdują się stoiska spożywcze. Jest tu również otwarty skansen archeologiczny z ekspozycją fundamentów apsydy najstarszego gdańskiego kościoła romańskiego.
W stoiskach położonych na II i III kondygnacji prowadzona jest sprzedaż artykułów przemysłowych i usługi. Łącznie w Hali funkcjonuje ok. 100 stoisk różnych branż.
Drugim etapem remontu jest modernizacja "Zielonego Rynku".
Od września 2005 roku na "Zieleniaku" prowadzone były badania archeologiczne - odkryto bardzo wartościową XIII-wieczną piwniczkę romańską, w której utworzona zostanie filia Muzeum Archeologicznego.
Modernizacja "Rynku Zielonego" została zakończona i od 1 marca 2009 roku kupcy sprzedają warzywa i owoce i ich przetwory, a także kwiaty w nowych pawilonach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na sopot.naszemiasto.pl Nasze Miasto