Stolem Gniewino wygrał z Lechią II Gdańsk i awansował do ćwierćfinału regionalnego Pucharu Polski! [ZDJĘCIA]

ab
Zawodnicy Stolema Gniewino ponownie nie zawiedli oczekiwań swoich kibiców i zrobili kolejny krok ku finałowi regionalnego Pucharu Polski. Podopieczni trenera Tomasza Dołotki w 1/8 tych rozgrywek pokonali na własnym stadionie Lechię II Gdańsk 3:1. W ćwierćfinale gniewińscy piłkarze zmierzą się z drużyną Powiśla Dzierzgoń

Mecz od początku ułożył się idealnie dla gospodarzy. Już w 5. minucie po faulu w polu karnym gości na Sobczyńskim, sędzia podyktował rzut karny dla Stolema. "Jedenastkę" pewnie egzekwował Wachowiak dając prowadzenie podopiecznym Tomasza Dołotki. Zaledwie siedem minut później na tablicy świetlnej było już 2:0. Podanie Kankowskiego wykorzystał Madziąg nie dając żadnych szans bramkarzowi Lechii.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali przebieg meczu. W 72 minucie, po jednej z kontr gości, bramkę kontaktową zdobył Grzegorz Wojtkowiak. Piłkarze Stolema jednak szybko odpowiedzieli. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, gola uderzeniem z głowy zdobył Sobczyński, ustalając wynik spotkania.

- Odnieśliśmy kolejne cenne zwycięstwo. Dobrze zaprezentowaliśmy się przede wszystkim w pierwszych dwudziestu minutach meczu, w których powinniśmy rozstrzygnąć wynik spotkania. Zwycięstwo cieszy, bo jesteśmy w najlepszej ósemce w województwie - powiedział Tomasz Dołotko, trener Stolema.

15 maja w ćwierćfinale regionalnego PP Stolem zmierzy się na wyjeździe z Powiślem Dzierzgoń.

Stolem Gniewino - Lechia II Gdańsk 3:1 (2:0)
Bramki: Wachowiak (5-karny), Madziąg (12), Sobczyński (74) - Wojtkowiak (72)
Stolem: Dąbrowny - Jezierski, Kotwica, Kankowski, Grabowski, Klarecki, Jeżowski (Maszota), Sobczyński (Wardziński), Wachowiak, Patelczyk (Maciołek), Madziąg (Hebel)

Historyczne wydarzenie we Francji. Mecz Ligue 1 poprowadzi kobieta (napisy)