Stal Bielsko - Gedania Gdańsk 3:1

(m)
O tym było wiadomo już wcześniej. Siatkarki Gedanii walczyć będą u trzymanie w serii A pierwszej ligi. Na zakończenie pierwszego etapu rozgrywek przegrały w Bielsku-Białej ze Stalą 1:3 (22:25, 13:25, 25:22, 21:25).

O tym było wiadomo już wcześniej. Siatkarki Gedanii walczyć będą u trzymanie w serii A pierwszej ligi. Na zakończenie pierwszego etapu rozgrywek przegrały w Bielsku-Białej ze Stalą 1:3 (22:25, 13:25, 25:22, 21:25). Gedania wystąpiła w składzie: Bełcik, Reimus, Wiśniewska, Ordak, Drzewiczuk, Szajek, Lewandowska, Siwka (libero).

Gdańszczanki już przed meczem skazane były na pożarcie. Przyjechały w zaledwie ośmioosobowym składzie. Z różnych względów zabrakło Dominiki Kuczyńskiej, Aleksandry Kruk i Anny Sołodkowicz. Z konieczności w ataku musiała wystąpić jedna z trzech naszych rozgrywających, Justyna Ordak.
Mimo osłabienia już w pierwszym secie przyjezdne pokazały lwi pazur i niewiele ustępowały bielszczankom, które swoją grą jednak nie zachwyciły.

W drugiej odsłonie przewaga Stali był już wyraźna. Dlatego w miejscowym zespole systematycznie zaczęły się pojawiać rezerwowe, które radziły sobie znacznie gorzej. Gdańszczanki bezlitośnie wykorzystały ten moment słabości.
Po zwycięstwie, długo utrzymywały nawet korzystny wynik w czwartym secie. Ostatecznie w Stali wróciła żelazna szóstka i mecz zakończył się.

Teraz najlepsza ósemka stanie do rywalizacji w play off. Gedanistki walkę o miejsce w kolejnym sezonie serii A gedanistki rozpoczną za trzy tygodnie (do czterech wygranych). Jeżeli pokonają Wisłę Kraków, czeka ich jeszcze rywalizacja z wicemistrzem serii B.