MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie na spacer do 4 km od Sopotu. Urokliwe ścieżki na weekend 29 - 30 czerwca

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Szukasz pomysłu na ciekawą trasę na spacer w okolicy Sopotu? Oto nasze propozycje, gdzie można się wybrać. Wybraliśmy 3 ciekawe propozycje. Mają różny czas przejścia, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Razem z Taseo proponujemy Wam 3 trasy na ciekawy spacer w odległości do 4 km od Sopotu. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Sprawdź, jakie trasy spacerowe w pobliżu Sopotu przygotowaliśmy na weekend.

Spis treści

Wycieczki ze spacerem w okolicy Sopotu

We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 3 trasy na spacer w odległości do 4 km od Sopotu, które polecają inni spacerowicze. Wybierz najlepszą dla siebie.

Zanim wyruszysz w drogę, sprawdź, jaka będzie pogoda. W sobotę 29 czerwca w Sopocie ma być 24°C. Nie powinno padać. W niedzielę 30 czerwca w Sopocie ma być 33°C. Prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu wynosi 70%.

🌳 Trasa spacerowa: Drzewa pomnikowe w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 15,11 km
  • Czas trwania spaceru: 4 godz. i 4 min.
  • Przewyższenia: 141 m
  • Suma podejść: 1 143 m
  • Suma zejść: 1 132 m

Spacerowiczom z Sopotu trasę poleca GR3miasto

W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym skrywa się wiele ciekawych pomników przyrody. Wśród nich mamy tzw. okazy ożywione i nieożywione. Do pierwszej grupy zaliczamy m.in. drzewa, zaś do drugiej chociażby głazy. Wiele z nich jest skatalogowanych i posiada własny numer na podstawie, którego możemy poznać jego wymiary, wiek, pochodzenie, a nawet ciekawą legendę. Sporo jest jednak też okazów niezarejestrowanych, które warto poznać przemierzając leśne ścieżki. Tym razem tematem naszej wędrówki były ciekawe okazy drzew, które skrywają się w leśnej gęstwinie lasów Trójmiasta. Zobaczyliśmy nie tylko potężne dęby i buki, ale także olbrzymie sosny, modrzewie, daglezje i żywotniki.
Nawiguj


🌳 Trasa spacerowa: Szlak Mew - im. Jana Boguckiego - Sopot - Pieszy Zielony ver. 2017

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 5,39 km
  • Czas trwania spaceru: 58 min.
  • Przewyższenia: 82 m
  • Suma podejść: 225 m
  • Suma zejść: 261 m

Trasę dla spacerowiczów z Sopotu poleca JJ_Active

W terenie wyznakowany kolorem zielonym (tło żółte) – bierze początek na granicy Sopotu i Gdyni; na przystanku ZKM ul. Bernadowska dalej podążamy wzdłuż wąwózu potoku Swelinia – Park Północny – ul. Powstańców Warszawy ul. JJ. Haffnera grodzisko – ul. Wosia Budzysza – ul. Powstańców Warszawy – Plac Zdrojowy – ul. Parkowa – ul. J. Poniatowskiego – Al. Wojska Polskiego – ul. Zdrój Świętego Wojciecha – Zdrój Świętego Wojciecha i liczy ok. 6 km.
Nawiguj


🌳 Trasa spacerowa: Szlak Wejherowski przez Trójmiejski Park Krajobrazowy

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 54,96 km
  • Czas trwania spaceru: 31 godz. i 8 min.
  • Przewyższenia: 196 m
  • Suma podejść: 2 027 m
  • Suma zejść: 1 984 m

GR3miasto poleca trasę spacerowiczom z Sopotu

Oznakowany kolorem czerwonym, pieszy Szlak Wejherowski liczy ok.55 km. To trasa zarówno na wędrówkę jak i na rower. Poruszając się szlakiem na dwóch kółkach warto wiedzieć, że wyprawa szlakiem jest dość wymagająca.

Szlak podzielić można na dwa etapy: odcinek z Sopotu do Bieszkowic jest znacznie bardziej wymagający niż ten z Bieszkowic do Wejherowa. Przeważają na nim liczne, strome wzniesienia, gdzie pokonując trasę na rowerze trzeba liczyć się z faktem, że nie wszędzie uda nam się podjechać, miejscami rower trzeba będzie nieść na plecach.

Pierwszy etap szlaku wiedzie w strefie krawędziowej wysoczyzny obfitującej w liczne wzgórza. Trasa pnie się raz w górę, raz opada stromo w dół. Ze szczytów wzniesień rozpościerają się malownicze widoki, co z pewnością jest rekompensatą w poniesiony trud marszruty tego odcinka. Prócz pięknych wzgórz pokonamy także liczne doliny i wąwozy zachwycając się szemrzącymi tam potokami: Swelinią oraz Kaczą, a także Zagórską Strugą. Po pokonaniu górzystych obszarów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego odetchniemy nieco na otwartych przestrzeniach Polany Lesockiej.

Drugi etap szlaku wiedzie po terenie zdecydowanie mniej pagórkowatym. Przed nami więc sielanka wśród przepięknych lasów, jezior i tzw. Bieszkowickich Moczarów. Na odcinku tym towarzyszą nam malownicze akweny, a od Jeziora Wyspowo malownicza dolina i meandrujący nią Potok Cedronu.

Szlak kończy się w Wejherowie przed dworcem kolejowym
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Przyda się na spacerze

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy spacerowanie przynosi korzyści?

Spacerowanie przynosi efekty. Regularne spacery pomagają w walce ze stresem, a także pozytywnie wpływają na układ krążenia. Wpływają więc pozytywnie zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Ruch to ważna część naszego życia, gdy chcemy dbać o zdrowie. Nie każdy ma czas i ochotę na uprawianie sportu. Spacerowanie to prosta forma aktywności i dobra alternatywa dla wszystkich, którzy nie przepadają za sportem. Oczywiście, jeśli jesteś osobą aktywną sportowo, spacery będą świetnym dopełnieniem.

Dbanie o odpowiednią dawkę ruchu powinno być szczególnie istotne dla osób, które mają siedzący tryb pracy. Wprowadź codziennie spacery do swoich planów, a zobaczysz ich pozytywny wpływ na Twoje samopoczucie.

Ile powinno się robić kroków dziennie?
WHO podaje, że dzienna dawka kroków dla osoby dorosłej i zdrowej powinna wynosić pomiędzy 6 000 - 8 000 kroków dziennie. Natomiast osoby z przewlekłymi chorobami od 3 500 do 5 500 kroków dziennie.

Czy to dużo? Zależy dla kogo. Jeśli do tej pory nie zwracałeś uwagi na to i niewiele się ruszałeś, warto zacząć od krótkich spacerów i stopniowo zwiększać liczbę kroków, by się nie zniechęcić. Oczywiście im więcej kroków, tym więcej korzyści, jednak nie warto popadać w skrajności. Każdy ma czasem słabszy dzień lub gorzej się czuje. Nie zmuszaj się wtedy na siłę do zrobienia odpowiedniej liczby kroków. Jeśli twoje ciało domaga się regeneracji, pozwól sobie na to.

Spacery to świetny pomysł na spędzanie czasu z najbliższymi. Dlaczego nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Umawiasz się regularnie na kawę z przyjaciółką? A może codziennie wieczorami siedzisz przed telewizorem z drugą połówką? Spróbuj zaproponować inną formę spędzanie czasu i wyciągnij najbliższych na spacer, jeśli pogoda jest sprzyjająca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na sopot.naszemiasto.pl Nasze Miasto