Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sopot. Lęborczanin zgłosił kradzież telefonu, a okazało się że go zgubił

oprac. (ganark)/KMP Sopot
archiwum DB/Karolina Misztal
Za fikcyjne zgłoszenie napadu i kradzieży telefonu komórkowego odpowie 24-letni lęborczanin przed sopocką policją. Grożą mu 3 lata więzienia.

24-letni mieszkaniec Lęborka twierdził, że w parku przy Alei Mamuszki napadło go dwóch mężczyzn, którzy uderzyli go i okradli. Jak się okazało, student w ciągu ostatnich dwóch tygodni poprzedzających zdarzenie zgubił już jeden telefon. Stratę kolejnego, wartego 1,5 tys. zł chciał sobie powetować zgłoszeniem na policję. Kryminalni z Sopotu szybko wykryli fikcyjny rozbój.

Sopot. Policjanci udaremnili kradzież instalacji sanitarnej w opuszczonym zabytku

- Kryminalni szczegółowo przeanalizowali zawiadomienie. W toku prowadzonych czynności zebrali dowody, że historia przedstawiona przez 24-latka nie jest prawdziwa - informuje starsza sierżant Karina Kamińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Ponadto ustalono, że młody mężczyzna tego dnia był pod wpływem alkoholu, a telefon komórkowy najprawdopodobniej zgubił lub zostawił na imprezie. Jak ustalili policjanci, jednym z powodów, które skłoniły 24-latka do tego by powiadomić policjantów o wymyślonym rozboju, był fakt, że mężczyzna w ciągu ostatnich dwóch tygodni zgubił już jeden wartościowy telefon, więc teraz postanowił, że w poszukiwanie drugiego zaangażuje policjantów.

24-latek został zatrzymany i ponownie przesłuchany. Za składanie fałszywych zeznań i zawiadomienie o nie popełnionym przestępstwie grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

- Opisany przypadek to dowód na to, że osoby, które zgłaszają fikcyjne przestępstwa, ponoszą odpowiedzialność karną. Sprawcom nie pomaga nawet najlepiej przygotowana wersja wydarzeń. Wszystko wychodzi na jaw podczas drobiazgowych przesłuchań. Policjanci szybko weryfikują zebrane materiały i przedstawiają oszustom zarzuty. W ubiegłym roku, tylko policjanci z wydziału kryminalnego sopockiej komendy, ujawnili pięć tzw. "zgłoszeniówek" o fałszywym rozboju.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sopot.naszemiasto.pl Nasze Miasto