Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Sopocianie znów przegrali jedym punktem! Trefl - Siarka 65:66

Piotr Wiśniewski
Nieoczekiwanie powrót żółto-czarnych do Hali 100-lecia Sopotu okazał się dla nich mało szczęśliwy. Trefl przegrał przed własną publicznością z Siarką 65:66. Podopieczni Karlisa Muiznieksa mogą mówić w tym sezonie o istnym fatum. Jest to bowiem trzeci przegrany przez nich mecz różnicą jednego punktu!

Widać sopocianie nie wyciągnęli wniosków z ostatnich meczów, które przegrywali jednym punktem. Teraz znów powtórzył się smutny dla nich scenariusz.

ZOBACZ KONIECZNIE:**NOCNE SKAKANIE W ERGO ARENIE - DZIEŃ PIERWSZY [ZDJĘCIA]**

Mecz ten określany był pojedynkiem dwóch liderów obu zespołów. Z jednej strony Łukasz Koszarek, reprezentacyjny rozgrywający, a z drugiej Josh Miller, najniższy koszykarz ligi. Obie strzelby pierwszej połowy nie mogą zaliczyć do udanych. Koszarek nie zdobył nawet punktu, z kolei Miller pierwszy celny rzut oddał na niespełna dwie minuty przed końcem drugiej kwarty.

Najlepsi po 20 minutach gry w swoich zespołach byli: Adam Waczyński oraz Marek Piechowicz. Obaj zdobyli po osiem punktów. To co najbardziej rzucało się w oczy w pierwszej połowy to fatalna skuteczność Trefla i Siarki w rzutach z dystansu. Łącznie na 16 prób drogę do kosza znalazł tylko jeden rzut!
Na przerwę żółto-czarni schodzili z jednopunktowym prowadzeniem 32:31.

Dobre otwarcie trzeciej kwarty sprawiło, że goście odskoczyli na pięć „oczek”. Trefl tę stratę odrobił za sprawą Johna Turka i Koszarka, który wreszcie się przebudził.

Przed ostatnią odsłoną wynik był sprawą otwartą. Żółto-czarni na 106 sekund przed końcem meczu prowadzili 65:60, ale…przegrali. Najpierw z półdystansu trafił Miller, potem punkty dorzucił LaMarshall Corbet, a decydujący rzut oddał Wojciech Barycz, który zebrał piłkę po niecelnym rzucie Josha Millera.

Trefl miał jeszcze pięć sekund na przeprowadzenie zwycięskiej akcji. Zabrakło sprytu i trzecia w tym sezonie porażka sopocian jednym punktem stała się faktem.

Trefl Sopot - Siarka Jezioro Tarnobrzeg 65:66 (15:13, 17:18, 18:20, 15:15)

Trefl: Koszarek 18, Turek 12, Wiśniewski 9, Waczyński 8, Dylewicz 7, Stefański 6, Burgess 4, Cummings 1, Horne 0, Szymkiewicz 0.

Siarka Jezioro: Piechowicz 14, Barycz 13, Doaks 13, Tiller 10, Corbett 8, Miller 6, Karnowski 2, Rabka 0, Wyka 0.