Skorzewskie Biegi Uliczne zgromadziły setki uczestników [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Maciej Wajer
Ponad 350 zawodników uczciło pamięć św. Jana Pawła II.

Biegi Uliczne w Skorzewie są imprezą, która z roku na rok, gromadzi na starcie coraz większą liczbę uczestników. W tegorocznej edycji, frekwencja biegaczy dopisała. W pierwszej fazie rywalizowały dzieci oraz młodzież. W tych kategoriach przeprowadzono 10 biegów. Głównym punktem skorzewskich zawodów był oczywiście bieg główny, w którym uczestnicy musieli pokonać dystans 5 kilometrów. W kategorii mężczyzn zwyciężył zawodnik UKS Olimpijczyk Skorzewo - Daniel Pek, który uzyskał czas 16:00. Drugą pozycję wywalczył Dawid Garski z Baszty Bytów. Linię mety, jako trzeci przekroczył reprezentant Maratończyka Wielki Klincz - Rafał Borzyszkowski. Wśród pań, bezkonkurencyjna okazała się zawodniczka z Lęborka, Dominika Nowakowska. Miała ona ponad 30 sekund przewagi nad drugą w całej stawce - Moniką Czapiewską z UKS Olimpijczyk Skorzewo. Trzecie miejsce na podium wywalczyła Olimpia Breza z Remusa Kościerzyna.

Dodajmy na koniec, że w biegach młodzieżowych wzięło udział ponad 200 zawodników, natomiast w biegu głównym wystartowało 163 biegaczy i biegaczek.