Puchar Polski w kitesurfingu w Chałupach

RR
Pierwsze kitesurfingowe zawody sezonu 2017 rozegrane zostały w Chałupach
Pierwsze kitesurfingowe zawody sezonu 2017 rozegrane zostały w Chałupach Łukasz Nazdraczew
Dariusz Ziomek wygrał pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Polski w kitesurfingu. W rozgrywanej w Chałupach imprezie drugie miejsce przypadło w udziale Tomaszowi Glazikowi, a trzecie Feliksowi "Posito" Martinezowi. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Grzymska.

Nowy sezon Pucharu Polski w kitesurfingu właśnie się rozpoczął. Pierwsze rozstrzygnięcia za nami. Do rozgrywek w konkurencji twin tip racing zgłosiło się 22 zawodników, z czego większość to byli młodzicy, którzy walczą w kwalifikacjach do młodzieżowych igrzysk olimpijskich (2018) w Buenos Aires.

Podczas zawodów w Chałupach udało się rozegrać łącznie siedem serii wyścigów w kategoriach: młodzicy, młodziczki, open mężczyzn i open kobiet. Twin tip racing połączył zawodników na co dzień startujących w różnych konkurencjach takich, jak freestyle czy foilboarding.

Już pierwszego dnia wywiązała się emocjonująca walka pomiędzy freestylowcami: Darkiem Ziomkiem i Feliksem "Posito" Martinezem z Dominikany w kategorii open mężczyzn, a także pomiędzy utytułowaną rejsiarką Agnieszką Grzymską a Kasią Lange, znaną z osiągnięć we freestylu.

Wśród młodzików zaciętą walkę toczyli Jakub Wątorowski, Filip Nawój oraz nieco młodsi Janek Koszowski i Jakub Jurkowski, którzy deptali po piętach starszym od siebie zawodnikom. Mimo słabych prognoz, wiatr dopisał i utrzymywał się w granicach 12-20 węzłów przez cały dzień.

Sobota natomiast przebiegła spokojnie w oczekiwaniu na wiatr, który w końcu nie nadszedł. Zawodnicy mogli więc nabrać sił na niedzielne zmagania.

Ostatniego dnia zawodów rozegrano konkurencję wakeboarding za skuterem, w której zwyciężyli Julia Wira i Mateusz Włodarczyk.

Tuż po zmaganiach wake'owych wiatr zaczął wiać z wymaganą minimalną siłą 10 węzłów i ruszyły kolejne serie wyścigów. Podobnie jak w piątek, prym wiedli Darek Ziomek i Agnieszka Grzymska w kategorii open, a wśród młodzików Oliwia Hłobuczek oraz Jakub Wątorowski i to oni ostatecznie uplasowali się na pierwszych miejscach podium.

Drugi etap zawodów PP 2017 od 15 do 17 czerwca, także w Chałupach.