Przegląd tygodnia w Sopocie, najważniejsze wydarzenia od 5.07 do 11.07.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Diana Tobor
Diana Tobor
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Sopotu nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Sopotu nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Sopotu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 5.07 a 11.07.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Sopotkowo ruszyło na pomoc psom ze schroniska w Radysach. Koszmar zwierząt dobiegł końca. Zobaczcie zdjęcia”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Sopot od 5.07 do 11.07.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Sopotkowo ruszyło na pomoc psom ze schroniska w Radysach. Koszmar zwierząt dobiegł końca. Zobaczcie zdjęcia

Radysy to koszmarne miejsce, które bardziej zasługuje na miano rzeźni niż schroniska – przyznają obrońcy praw zwierząt. Na szczęście koszmar bezdomnych czworonogów dobiegł właśnie końca. Część z nich trafiło do Sopotkowa, gdzie zostały otoczone odpowiednią opieką i gdzie będą czekały teraz na nowych właścicieli.

📢 Lech Poznań - Lechia Gdańsk NA ŻYWO 12.07.2020 Gdzie oglądać transmisję w TV i w internecie? Wynik na żywo online, kursy bukmacherów

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań - Lechia Gdańsk, niedziela, 12.07.2020 r. Gdzie oglądać mecz Lech Poznań - Lechia Gdańsk w telewizji i internecie? U nas wynik meczu na żywo oraz relacja live.

📢 Google usuwa 47 aplikacji z Google Play. Zobacz listę i natychmiast je usuń! [11.07.2020 r.]

Avast poinformował o 47 szkodliwych aplikacjach w Google Play. Szpiegują one użytkowników, którzy ściągną je na swoje smartfony. Na szczęście Google w porę zareagował i usunął ze sklepu część niebezpiecznych aplikacji. Są one sygnowane przez różnych twórców, ale zawierają ten sam malware – HidenAds.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple New iPad Pro 11" 128GB Wi-Fi Space Gray (MY232FD/A)


Apple iPad 2019 10,2" 32GB Wi-Fi Srebrny (MW752FD/A)


Tygodniowa prasówka 5.07-11.07.2020 Sopot: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Sopocie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Pastelowy zachód słońca nad morzem. Takie kolory tylko w Trójmieście! Zdjęcia

Trójmiejskie plaże są piękne nie tylko wtedy, gdy możemy cieszyć się słońcem i nagrzanym piaskiem. Warto poczekać do zmierzchu, gdy znikające za horyzontem słońce zabarwia morze i niebo pastelowymi kolorami, by podziwiać niesamowite bajkowe barwy.

📢 Co z zielenią na Placu Przyjaciół Sopotu? Trwają konsultacje społeczne. Projekt ma już natomiast prezes stowarzyszenia Sopot OdNowa

Pięć wysp zieleni i rekreacji, drewniany taras z ławkami, rabaty i donice wypełnione roślinnością – wszystko to miało pojawić się na Placu Przyjaciół Sopotu już w 2018 roku, w ramach realizacji zwycięskiego projektu w Budżecie Obywatelskim. Do tej pory jednak nie udało się wyłonić jego wykonawcy. Konieczne było zatem stworzenie nowej koncepcji – właśnie rozpoczęły się w tej sprawie konsultacje społeczne. Pomysł na zagospodarowanie placu ma już natomiast prezes stowarzyszenia Sopot OdNowa Wojciech Wężyk.

📢 Imieniny Florianny 9.07. Życzenia imieninowe dla bliskiej osoby. Kiedy są imieniny Florianny?

Imieniny Florianny wypadają w 9.07. Warto złożyć życzenia imieninowe Floriannie, które będą dopasowane do charakteru danej osoby. Życzenia imieninowe dla Florianny można napisać na specjalnej kartce imieninowej lub wysłać je w formie smsa. Jakie imieninowe życzenia wybrać dla Florianny? Życzenia na imieniny są składane solenizantom z okazji ich święta. Z okazji imienin Florianny można przygotować bukiet kwiatów jako drobny upominek dla Florianny. Znasz Floriannę? Złóż jej życzenia imieninowe. Sprawdźmy, jakie jest pochodzenie imienia Florianna. Jakie cechy charakteryzują osoby o imieniu Florianna?

📢 Lech Poznań - Lechia Gdańsk 8.07.2020 r. Znamy skład biało-zielonych na mecz o finał Totolotka Pucharu Polski! [galeria]

Lech Poznań - Lechia Gdańsk. W środę (8.07.2020) Lechia Gdańsk zagra na wyjeździe z Lechem Poznań o awans do finału Totolotka Pucharu Polski. Biało-zieloni chcą obronić trofeum, które wywalczyli przed rokiem. Na jaki skład postawi trener Piotr Stokowiec w tym kluczowym meczu? Sprawdźcie.

📢 Nowe konsultacje w sprawie zmian na Placu Przyjaciół Sopotu. Miał się zazielenić, ale nie udało się znaleźć wykonawcy

Pięć wysp zieleni i rekreacji, drewniany taras z ławkami, rabaty i donice wypełnione roślinnością – wszystko to miało pojawić się na Placu Przyjaciół Sopotu już w 2018 roku, w ramach realizacji zwycięskiego projektu w Budżecie Obywatelskim. Do tej pory jednak nie udało się wyłonić jego wykonawcy. Konieczne było zatem stworzenie nowej koncepcji – właśnie rozpoczęły się w tej sprawie konsultacje społeczne. Swój pomysł na zagospodarowanie placu ma już natomiast prezes stowarzyszenia Sopot OdNowa, Wojciech Wężyk.

📢 Lechia Gdańsk zagra z Lechem Poznań o finał Totolotka Pucharu Polski! A jak wyglądała droga biało-zielonych do półfinału? [galeria]

Lech Poznań - Lechia Gdańsk. Piłkarze Lechii Gdańsk stoją przed szansą, aby drugi rok z rzędu zagrać w finale Totolotka Pucharu Polski. W meczu o finał biało-zieloni zmierzą się z Lechem w Poznaniu. A jak wyglądała droga Lechii do półfinału Totolotka Pucharu Polski? Sprawdźcie.

📢 Pomorzanka Marta Judkowiak maluje niesamowite portrety. Vega, Nosowska, Nicholson, Bono Gibson... Trudno oderwać od nich wzrok! [ZDJĘCIA]

Jack Nicholson, Al Pacino, Mel Gibson, ale także Kasia Nosowska, Adam Nergal Darski, Piotr Adamczyk czy Patryk Vega. Kwidzynianka Marta Judkowiak ma na swoim koncie wiele niesamowitych portretów, od których trudno oderwać wzrok! Przekonajcie się sami. Na dniach, w swoim rodzinnym Kwidzynie, otwiera prywatną szkołę artystyczną.

📢 Majątki komendantów straży pożarnej na Pomorzu. Ile zarobili szefowie jednostek z regionu? Sprawdźcie!

Kontynuujemy nasz cykl publikacji oświadczeń majątkowych. Dziś zaglądamy w majątki komendantów pomorskich jednostek straży pożarnej. Oni także, podobnie jak komendanci policji, mają obowiązek składania oświadczeń majątkowych. Ile w ubiegłym roku zarobili szefowie komend na Pomorzu? Który z nich dysponujemy największym majątkiem? Sprawdźcie.

📢 Oświadczenia majątkowe pomorskich prezydentów. Ile zarabiają? Prezydent Wejherowa z najwyższymi dochodami, a prezydent Gdyni z najniższymi

Według danych za 2019 r., prezydent Gdyni Wojciech Szczurek był najskromniej uposażonym samorządowcem spośród wszystkich prezydentów Pomorza. Z dochodem w wysokości 131.711,33 zł znalazł się nie tylko za włodarzami Gdańska i Sopotu, ale także Wejherowa czy Starogardu Gd. - tak wynika ze złożonych przez oświadczeń majątkowych. Kliknij w galerię zdjęć i prześledź oświadczenia wszystkich prezydentów z woj. pomorskiego.

📢 Oświadczenia majątkowe komendantów policji na Pomorzu. Ile zarobili? Kto dysponuje największym majątkiem?

Składanie oświadczeń majątkowych to obowiązek nie tylko radnych, posłów czy senatorów, ale także komendantów policji. Wzięliśmy pod lupę majątki kierujących wojewódzką komendą policji w Gdańsku, powiatowymi komendami, a także jednostkami miejskimi w Gdyni, Gdańsk, Sopocie i Słupsku. W galerii znajdziecie rubryki wypełnione przez mundurowych, a co za tym idzie, dotyczące ich stanu majątkowego.

📢 Oświadczenia majątkowe pomorskich parlamentarzystów. Kto zarobił najwięcej, kto ma najwięcej nieruchomości?

Kancelarie Sejmu oraz Senatu opublikowały komplet oświadczeń majątkowych pomorskich posłów oraz senatorów za 2019 r. Z przedłożonych marszałkom deklaracji można dowiedzieć się m.in. kto zgromadził najwięcej oszczędności na kontach, która z parlamentarzystek chętnie lokuje zarobione pieniądze w nieruchomości oraz który z posłów ma trzy kredyty mieszkaniowe. Kliknij w galerię zdjęć i prześledź oświadczenia wszystkich parlamentarzystów z woj. pomorskiego.

📢 Listy gończe z Pomorza. Policjanci ścigają te kobiety za oszustwa. Pomóż w poszukiwaniach! [ZDJĘCIA]

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, ale także powiatowe jednostki z regionu, poszukuje kilkudziesięciu kobiet z całego województwa pomorskiego, którym zarzuca oszustwa. Dotychczasowe działania nie przyniosły rezultatu, dlatego mundurowi zdecydowali się wystawić za nimi listy gończe. Niektóre z kobiet są poszukiwane od wielu lat. Oto ich wizerunki! Może kojarzycie którąś z nich? Jeśli tak, funkcjonariusze proszą, by skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Dane i zdjęcia pochodzą ze strony internetowej KWP w Gdańsku pomorska.policja.gov.pl (stan na 6.07.2020).

📢 Willa Dziada z Wołomina. Legendarny szef mafii miał ją przejąć za długi. Dziś to rudera, ale wciąż na sprzedaż

Dziad był domniemanym szefem mafii wołomińskiej. Milionów, jak sam przyznał, dorobił się na handlu spirytusem. Pożyczał też pieniądze. Podobno, za długi, przejął pałac pod Warszawą. Ogromny dom kiedyś był oazą luksusu, dziś jest ruiną. Szczegóły w artykule poniżej.

📢 Komorowski, Kwaśniewski oraz Kidawa-Błońska debatowali w Sopocie o roli autorytetów w dzisiejszej Polsce

Byli prezydenci RP Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski oraz marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska wzięli udział w debacie pt. „Autorytet i przyzwoitość w polityce”, która odbyła się w muszli koncertowej przy sopockim molo. Politycy wspominali prof. Władysława Bartoszewskiego oraz szukali odpowiedzi na pytanie, jak przywrócić rolę autorytetów w dzisiejszym świecie, także w Polsce, w której wyważony, ekspercki język systematycznie traci na znaczeniu.

📢 Byli prezydenci, premier oraz marszałkowie na uroczystości odsłonięcia pomnika Władysława Bartoszewskiego w Sopocie 5.07.2020

Przy dworcu Sopot Centrum został odsłonięty w niedzielę 5.07.2020 pomnik prof. Władysława Bartoszewskiego. W uroczystości wzięli udział m.in. byli prezydenci RP oraz marszałkowie. - Był jednym z nielicznych, którzy w sytuacjach ekstremalnych potrafią zachować się przyzwoicie - mówił syn, Władysław Teofil Bartoszewski.

📢 Śladami Władysława Bartoszewskiego po Sopocie. Wystawa i odsłonięcie pomnika

Zawsze, gdy spacerował Monciakiem, pozdrawiali go sopocianie - mówi Karolina Babicz, dyrektor Muzeum Sopotu, kurator wystawy poświęconej pamięci Władysława Bartoszewskiego.

📢 Lechia Gdańsk - Cracovia. Oceniamy biało-zielonych po bardzo słabym meczu i wysokiej porażce [galeria]

Lechia Gdańsk - Cracovia. Lechia Gdańsk zagrała fatalnie z Cracovią, przegrała aż 0:3 i nawet komplet zwycięstw do końca sezonu może nie dać medalu mistrzostw Polski. Oceniamy biało-zielonych po porażce z Cracovią w skali 0-10.

E-hulajnogi- nowe przepisy, koniec samowolki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3