Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Przegląd tygodnia w Sopocie, najważniejsze wydarzenia od 17.05 do 23.05.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Diana Tobor
Diana Tobor
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Sopotu nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Sopotu nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Sopotu, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 17.05 a 23.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Na parkingu przy Operze Leśnej w Sopocie ruszyło kino samochodowe i plenerowe. Pierwszy seans przyciągnął tłumy”?

Przegląd tygodnia Sopot od 17.05 do 23.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Na parkingu przy Operze Leśnej w Sopocie ruszyło kino samochodowe i plenerowe. Pierwszy seans przyciągnął tłumy

Siedząc pod kocami na leżakach i w fotelach własnych aut, widzowie obejrzeli w piątek, 22.05.2020, pierwszy seans w uruchomionym w Sopocie kinie pod chmurką. Parking przy Operze Leśnej wypełnił się po brzegi. Na ekranach wyświetlony został amerykański film „Green Book” - zdobywca ubiegłorocznego Oskara.

📢 Nowa Zatoka w miejscu dawnej Zatoki Sztuki w Sopocie. Obecny zarządca: „Budynek pozostał, ale miejsce jest zupełnie inne”

Nie milkną echa po emisji filmu Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało”. Mieszkańcy i turyści zastanawiają się, co obecnie dzieje się w lokalu przy al. Mamuszki 14 w Sopocie. Sprawdziliśmy to.

📢 TOP 20 najbogatszych samorządów na Pomorzu w 2019 roku. Które gminy w województwie pomorskim mają najwięcej pieniędzy na mieszkańca?

TOP 20 NAJBOGATSZYCH GMIN NA POMORZU W 2019 ROKU. Na podstawie Rankingu Zamożności Pomorskich Gmin za rok 2019 stworzyliśmy listę 20 najzamożniejszych gmin w województwie pomorskim - w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Które gminy znalazły się w pierwszej trójce? Ile wynosi najwyżka stawka w przeliczeniu na jednego mieszkańca? Sprawdź!

Tygodniowa prasówka 17.05-23.05.2020 Sopot: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Sopocie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 „Nic się nie stało”. Powstanie zespół badający sprawę „Krystka”. Reakcja Prokuratora Generalnego na film Latkowskiego spotkała się z krytyką

Zbigniew Ziobro powoła specjalny zespół śledczych do zbadania sprawy 43-letniego Krystiana W. ps. „Krystek” oraz nieistniejącej już sopockiej Zatoki Sztuki. To reakcja na wyemitowany w środę w TVP film Sylwestra Latkowskiego na temat głośnej pedofilskiej afery sprzed pięciu lat, która zakończyła się aktem oskarżenia przeciwko „Krystkowi” i drugiemu z głównych bohaterów dokumentu – byłemu szefowi Zatoki Sztuki. Śledczy zarzucają „Krystkowi” popełnienie w sumie 65 przestępstw na szkodę młodych kobiet oraz banku, Skarbu Państwa i towarzystw ubezpieczeniowych. Delikatnie mówiąc, „niezbyt rychła” decyzja zwierzchnika prokuratury od 2016 r. spotkała się z licznymi głosami krytyki.

📢 Film „Nic się nie stało”. Artyści i celebryci chcą pozwać Latkowskiego i TVP za film o pedofilii w Zatoce Sztuki. Skiba: To techniki Putina!

Film Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało” TVP wyemitowała 20.05.2020 r. Opowiada on o pedofilii w środowisku skupionym w Zatoce Sztuki w Sopocie. Jego bohaterka jest nastoletnia Anaid z Gdańska, która, po tym jak stała się ofiarą gwałtu, popełniła samobójstwo. Film pokazuje także, że w sopockim klubie bywali celebryci. Po jego emisji, wielu z nich zapowiedziało pozwy przeciwko reżyserowi i TVP. Krzysztof Skiba, o którym Sylwester Latkowski też wspomniał w swoim filmie „Nic się nie stało” jako o bywalcu w „Zatoce Sztuki”, odniósł się do tej sprawy, zamieszczając na Facebooku oświadczenie.

📢 Sesja Rady Miasta Sopotu 21.05.2020. Zmiany w budżecie. Wydatki miasta zostały zwiększone przez epidemię koronawirusa o ponad 1,5 mln zł

Podczas czwartkowej (21.05.2020) Sesji Rady Miasta Sopotu wydatki w budżecie miasta na 2020 rok zostały zwiększone o ponad 1,5 mln zł. Stało się tak w związku z wciąż rosnącymi kosztami, dotyczącymi zwalczania epidemii koronawirusa oraz mniejszymi wpływami z tytułu podatków PIT i CIT. Radni przyjęli też uchwałę zwalniającą rodziców z opłat za żłobek na okres jego zamknięcia.

📢 Kobiety w straży pożarnej. Zobaczcie najpiękniejsze polskie strażaczki!

Służba w straży pożarnej to nie tylko domena mężczyzna. Zobaczcie najładniejsze dziewczyny, które biorą udział w akcjach pożarniczych. Wybrane fotografie pochodzą ze fanpage'a "Najpiękniejsze polskie strażaczki".

📢 „Nic się nie stało”. Film Sylwestra Latkowskiego w TVP o pedofilii wśród celebrytów w sopockiej Zatoce Sztuki. Opis filmu i komentarze

– Trudno sobie wręcz wyobrazić ból i traumę, którą przeżywają i przeżywały ofiary pedofilii, wykorzystywane młode dziewczyny – komentuje prezydent Sopotu Jacek Karnowski premierę „Nic się nie stało” Sylwestra Latkowskiego. Film wyemitowano 20.05.2020 roku o godz. 21:00 w TVP1. Mówi o pedofilii w środowisku skupionym wokół sopockiego klubu Zatoka Sztuki. Opowiada historię nastoletniej Anaid z Gdańska, która popełniła samobójstwo, o tym jak stała się ofiarą gwałtu. Film pokazuje też, że w klubie bywali celebryci. Padają nazwiska, ale konkretów brak. Po emisji Zbigniew Ziobro informuje o powstaniu specjalnego zespołu prokuratorów do wyjaśnienia sprawy seksualnego wykorzystywania nieletnich na Pomorzu.

📢 Artyści murem za Kazikiem. Bunt, który wziął się z gniewu przeciwko cenzurze. Trójmiejscy artyści o zamieszaniu w radiowej Trójce

Co prawda ten bojkot został zorganizowany, ale Kazik jakoś specjalnie się do niego nie podłączył. Mamy do czynienia z biznesem, który jest plastyczny. I w tym przypadku całkowitym wygranym jest właśnie Kazik – mówi lider zespołu Apteka.

📢 Sopot: Nastolatek z Gdyni zatrzymany. Miał przy sobie prawie 100 porcji środków psychotropowych. 19-latkowi grozi do 3 lat więzienia

Zarzut posiadania narkotyków usłyszał 19-letni mieszkaniec Gdyni zatrzymany w miniony weekend w centrum Sopotu. Nastolatek miał przy sobie prawie 100 porcji środków psychotropowych. Prokurator zastosował już wobec niego dozór policyjny, teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

📢 Trójka znika przez ból Kazika? Zobacz memy internautów

Trójka znika przez ból Kazika? Memy internautów piętnują sytuację związaną z unieważnieniem 1998. notowania listy przebojów na antenie stacji Trójka - Polskie Radio. Internauci pytają, czy Kazik jest niezgodny z konstytucją? Chodzi o wygraną piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", będącej aluzją do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu na Powązkach w czasie lock-downu i pandemii koronawirusa. Listę unieważniono, a Trójka się rozsypała. Co na to internauci? Zobacz memy.

📢 W Sopocie rusza kino plenerowe! Filmy obejrzymy z leżaka i samochodu

Spadek dynamiki rozpowszechniania się koronawirusa, a co za tym idzie kolejne etapy luzowania restrykcji społecznych, pozwalają na uruchomienie kolejnych atrakcji kulturalnych. W Sopocie rusza kino plenerowe!

📢 Koronawirus. W Sopocie ruszył pierwszy mobilny punkt badań na COVID-19

Od wtorku, 19.05.2020, na parkingu przy Ergo Arenie działa pierwszy mobilny punkt pobrań w kierunku koronawirusa w Sopocie. Badania wykonywane są zarówno w systemie drive thru, czyli bez wychodzenia z samochodu, jak i w modelu go thru dla osób niezmotoryzowanych.

📢 Sopot: Miał odbywać kwarantannę domową, a przemieszczał się po Polsce. Ma zarzut prokuratorski, dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju

Zarzut usiłowania sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia członka rodziny i innych osób usłyszał 36-latek, który zamiast odbywać kwarantannę domową w Sopocie, przemieszczał się po Polsce. Wobec mężczyzny prokurator zastosował też dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Sanepid może nałożyć na niego również karę grzywny w wysokości nawet 30 tys. zł.

📢 Sopot: Dwóch nastolatków z Gdyni zatrzymała sopocka policja: 13-latka z amfetaminą, 14-latka z butelką wódki. O ich losie zadecyduje sąd

Patrolujący al. Niepodległości w Sopocie policjanci w sobotę, 16 maja, ok. godz. 1 w nocy zatrzymali dwóch nastolatków. Jeden z nich, 13-letni, miał przy sobie amfetaminę, drugi, o rok starszy – częściowo opróżnioną butelkę wódki i papierosy. Wstępne wyniki badań wykazały u 14-latka także obecność marihuany. O ich losie zadecyduje teraz sąd rodzinny.

📢 Pomorskie: Do szpitali trafi kolejne 7 mln zł. Na walkę z pandemią koronawirusa wojewoda przekazał do tej pory ponad 14 mln zł

7 122 776 zł – to kolejna kwota, którą wojewoda pomorski Dariusz Drelich przekaże jednostkom służby zdrowia. Pieniądze trafią w sumie do czternastu placówek i zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu, m.in. respiratorów, pomp infuzyjnych, zestawów resuscytacyjnych oraz środków ochrony osobistej.

📢 100 rocznica urodzin papieża Jana Pawła II. Wspominamy Karola Wojtyłę. W 1999 roku papież odwiedził Sopot i Pelplin [zdjęcia]

18 maja papież Jan Paweł II obchodziłby 100. urodziny. To dobra okazja, by powspominać tego Wielkiego Polaka.

📢 Weekend w Sopocie. Wielu spacerowiczów na Monciaku i molo. Na plaży pojawiły się pierwsze parawany [zdjęcia]

W Sopocie w weekend 16-17.05.2020 r. na Monciaku i na molo pojawiło się znacznie więcej spacerowiczów, niż w minionych tygodniach. Można było spotkać nawet pierwszych plażowiczów, schronionych za parawanem. Zobaczcie zdjęcia.

📢 „Nic się nie stało” Sylwestra Latkowskiego. Gdzie obejrzeć online cały film o sopockiej Zatoce Sztuki i pedofilii wśród celebrytów? Wideo

"Nic się nie stało" - film Sylwestra Latkowskiego, który w środę, 20 maja o godz. 21 wyemitowany na antenie TVP 1 można zobaczyć w całości także online. Reportaż dotyczył sprawy Krystka i pedofilii wśród celebrytów, bywających w sopockiego klubie Zatoka Sztuki. Padły w nim znane nazwiska, a większość celebrytów zapowiedziała pozwy do sądu. "Nic się nie stało" ma być początkiem całej serii filmów ujawniających skalę zjawiska pedofilii w środowisku polskich elit.

Epidemia nie gaśnie. Covid atakuje serce

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3