Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 22godz.
  • 48min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Pożegnanie lata w Gdyni. Festiwal Lata z Radiem 2018: Ørganek, Brodka, Kortez, i inni [program]

opr. gp
Festiwal Lata z Radiem w Gdyni zapowiada się w gwiazdorskiej obsadzie. Brodka, Coma, Fisz Emade, Kortez, Ørganek, Smolik /Kev Fox, Tulia, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow i wielu innych znakomitych artystów wystąpi podczas „Lato z Radiem Festiwal 2018” – największej otwartej imprezy muzycznej wakacji, która 26 sierpnia odbędzie się na gdyńskim Skwerze Kościuszki.

WAŻNE! Festiwal Lato z Radiem 2018 w Gdyni. Organizacja ruchu 26 sierpnia w Gdyni. Jak dojechać?

AKTUALIZACJA 23 SIERPNIA, GODZ. 14.OO

W najbliższą niedzielę 26 sierpnia na Skwerze Kościuszki w Gdyni odbędzie się "Lato z Radiem Festiwal" – największa otwarta i niebiletowana impreza muzyczna wakacji. Dziennikarze Polskiego Radia już od piątku 24 sierpnia ze specjalnych studiów plenerowych rozmieszczonych w kilku strefach festiwalowych będą prowadzić audycję na żywo - podaje Kaja Zemła specjalista ds. public relations Polskiego Radia.

11 godzin muzyki non stop, dwie sceny, koncerty 16 gwiazd, audycje na żywo, spotkania z dziennikarzami, animacje i specjalnie przygotowane festiwalowe strefy. Największa otwarta, niebiletowana impreza muzyczna wakacji odbędzie się już w ten weekend na gdyńskim Skwerze Kościuszki.

W piątek 24 sierpnia Rożej i Daniel Wydrych z Programu 1 Polskiego Radia poprowadzą audycję Ekspres Jedynki (piątek 24 sierpnia, godz. 15.00-17.00).

W sobotę (godz. 9.00-12.00) i w niedzielę (12.00-13.00) ze studia plenerowego zabrzmi audycja „Lato z Radiem”, którą poprowadzą: Monika Tarka, Robert Kilen i Sława Bieńczycka. Oprócz tego w Strefie Familijnej będzie można spotkać aktorów znanej powieści radiowej „W Jezioranach”. Transmisja kolejnych przygód bohaterów na antenie radiowej Jedynki zaplanowana została na godzinę 13.15.

W piątek Na Darze Pomorza będzie można usłyszeć m.in. Piotra Barona w audycji „LP Trójka” (10.00-12.00), Agnieszkę Szydłowską i „Fest Program” (godz.12.00-13.00) oraz „Listę Przebojów Programu Trzeciego”, którą poprowadzi Marek Niedźwiecki (godz. 19.00-22.00).

W sobotę 25 sierpnia z Daru Pomorza i w radiowej Trójce transmitowane będą: „Markomania” Marka Niedźwieckiego (godz. 11.00-13.00), „Radiowy Dom Kultury” prowadzony przez Agnieszkę Szydłowską (godz. 13.00-15.00) i „Muzyczna Poczta UKF” Tomasza Żądy (godz. 16.00-17.00).

W niedzielę 26 sierpnia Katarzyna Stoparczyk z Programu 3 Polskiego Radia poprowadzi „Zagadkową Niedzielę” (9.00-10.00).

Damian Sikorski ze studia plenerowego Czwórki w Browarze Port Gdynia poprowadzi audycję „Będzie głośno” (24 sierpnia, 18.00-20.00), a Ula Kaczyńska i Norbert Borzym – „Covery Samplery” (godz. 20.00-22.00).
26 sierpnia w niedzielę Mateusz Kulik zaprosi na „Tędy po trendy” (godz. 9.00-10.30).

Przypomnijmy, że do uczestnictwa w tym unikatowym projekcie zaproszonych zostało 16 czołowych artystów polskiej sceny muzycznej. Artyści podczas całodniowego wydarzenia 26 sierpnia w niedzielę zagrają na dwóch scenach muzycznych. Na scenie „Polski Top” zaprezentują się kolejno: Smolik / Kev Fox, Brodka, Kortez, Coma, Fisz Emade Tworzywo, Ørganek i Krzysztof Zalewski.
Natomiast na scenie „Idzie nowe” zagrają: Oxford Drama, Król, Rebeka, Daria Zawiałow, xxanaxx, Tulia, MaJLo i Barbara Wrońska.

Na terenie wydarzenia działać będą następujące strefy: Koncertowa, Familijna, Relaksu, Muzyki i Gastronomiczna.

W Strefie Koncertowej umiejscowione zostaną dwie sceny. To tutaj non stop przez 11 godzin odbywać się będą koncerty.

Strefa Familijna zlokalizowana zostanie w Parku Rady Europy. Znajdą się w niej atrakcje dla całych rodzin, a wygodne pufy i leżaki zagwarantują miejsce odpoczynku. Strefa dostępna będzie od 25 do 26 sierpnia.

Strefa Relaksu zlokalizowana w Browarze Port Gdynia przy Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego, przeznaczona będzie na odpoczynek i zabawę. Tu znajdzie się stanowisko DJ-skie z najlepszą muzyką. Będzie to też miejsce przedfestiwalowej, muzycznej rozgrzewki. Z soboty na niedzielę odbędzie się tu „before party”. Cztery sety muzyki tanecznej – dwóch na dwóch, Trójka na Czwórkę, czyli „Trzy, Cztery – gramy!” Swoje sety zagrają: DJ Bert, DJ Harper, DJ Michał Margański i DJ Hirek Wrona. Strefa będzie działać 24 i 25 sierpnia.

Strefa Muzyki na wyspie przy al. Jana Pawła II otwarta zostanie 26 sierpnia, czyli w dniu Festiwalu. To miejsce, w którym będzie można spotkać artystów, a także dziennikarzy Polskiego Radia, posłuchać przeprowadzanych rozmów, zrobić zdjęcia oraz zdobyć autografy.
W sklepiku Agencji Muzycznej Polskiego Radia dostępna będzie premierowa, wydana specjalnie z okazji Festiwalu płyta, na której znajdą się utwory muzyków występujących na obu scenach „Lato z Radiem Festiwal”.

W pobliżu Strefy Gastronomicznej pojawi się pełen płyt sklepik Polskiego Radia i punkt Poczty Polskiej, z którego będzie można wysłać dedykowaną kartkę z Festiwalu.

Dziennikarzy Polskiego Radia będzie można spotkać w strefach festiwalowych, a także w studiach plenerowych poszczególnych programów, z których prowadzone będą audycje. W Strefie Familijnej zostanie ulokowane studio radiowej Jedynki oraz Polskiego Radia Dzieciom, na Darze Pomorza znajdzie się studio Trójki, a w Browarze Port Gdynia – Czwórki.

WCZEŚNIEJ PODAWALIŚMY...

Lato z Radiem Festiwal 2018 w Gdyni

W środę 11 lipca w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce została przedstawiona linia artystyczna wydarzenia „Lato z Radiem Festiwal 2018”, a prezes Zarządu Polskiego Radia Jacek Sobala oraz prezydent Gdyni - Wojciech Szczurek podpisali umowę o wspólnej organizacji przedsięwzięcia.

– „Lato z Radiem Festiwal 2018” to wydarzenie wyjątkowe z dwóch powodów – po pierwsze jest to największa niebiletowana impreza muzyczna w kraju, a po drugie gromadzi ona absolutną czołówkę artystów polskiej sceny muzycznej. Ich talent jest gwarancją najwyższej jakości naszego przedsięwzięcia – mówił Jacek Sobala dziękując jednocześnie za współpracę przy festiwalu Wojciechowi Szczurkowi, który – według prezesa Zarządu Polskiego Radia – w podobny sposób rozumie znaczenie słów „służba publiczna”.

– Gdynia to nie tylko dynamiczne i prężnie rozwijające się miasto, ale również ośrodek otwarty na kulturę. Jesteśmy najbardziej słonecznym miastem w naszym kraju, kojarzącym się Polakom z letnią porą roku i wakacjami, a w dodatku miejscem zamieszkania najbardziej szczęśliwych ludzi w naszej ojczyźnie. Dlatego ręczę za wspaniałą atmosferę podczas „Lato z Radiem Festiwal 2018” i wierzę w to, że dzięki profesjonalnie przygotowanemu programowi będzie to dla mieszkańców miasta, turystów i słuchaczy Polskiego Radia niezapomniane wydarzenie – dodał prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Lato z Radiem Festiwal 2018 w Gdyni - dwie sceny i artyści

Do uczestnictwa w tym unikatowym projekcie muzycznym Polskie Radio zaprosiło 16 czołowych artystów polskiej sceny muzycznej.

Występy artystów będą odbywały się na dwóch scenach muzycznych: "Polski Top Wszechczasów" - tu będą występować artyści o ustalonej renomie i dorobku muzycznym.
Na scenie "idzie nowe" wystąpią młodzi i obiecujący polscy artyści

Na scenie „Polski Top” _– zaprezentują się kolejno: Smolik / Kev Fox, Brodka, Kortez, Coma, Fisz Emade Tworzywo, Ørganek, Krzysztof Zalewski, a na scenie _„Idzie nowe” zagrają: Oxford Drama, Król, Rebeka, Daria Zawiałow, xxanaxx, Tulia, MaJLo i Barbara Wrońska.

Piotr Metz objął kierownictwo artystyczne nad Festiwalem, a także poprowadzi to wydarzenie – razem z innymi dziennikarzami muzycznymi Polskiego Radia, wśród których znaleźli się: Anna Gacek, Ula Kaczyńska, Agnieszka Szydłowska oraz Piotr Baron, Marcin Kusy, Marek Niedźwiecki, Damian Sikorski, Piotr Stelmach, Paweł Sztompke, Hirek Wrona i Tomasz Żąda.

Dziennikarze Polskiego Radia ze specjalnego studia festiwalowego będą przekazywać relacje na anteny Jedynki, Trójki, Czwórki i PR24, a portal PolskieRadio.pl przeprowadzi streaming wideo z obu festiwalowych scen.

„Lato z Radiem Festiwal 2018” – największa otwarta impreza muzyczna wakacji będzie zwieńczeniem tegorocznej trasy kultowej audycji „Lato z Radiem”.

Szczegółowy program koncertów 26 sierpnia br.

Scena "Polski Top"
13.00-13.50 - Rozpoczęcie, Smolik // Kev Fox
15.00-15.50 - Brodka
16.20-17.10 - Kortez
17.40-18.30 - Coma
19.00-19.50 - Fisz Emade Tworzywo
20.20-21.10 - Krzysztof Zalewski
21.40-22.30 - Organek
23.00-24.00 - Wielki Finał

Scena "Idzie Nowe":
13.50-14.20 - Oxford Drama
14.30-15.00 - Król
15.50-16.20 - Rebeka
17.10-17.40 - Daria Zawiałow
18.30-19.00 - Xxanaxx
19.50-20.20 - Tulia
21.10-21.40 - MaJLo
22.30-23.00 - Barbara Wrońska

Lato z Radiem Festiwal 2018 w Gdyni - festiwalowa płyta

Specjalnie z tej okazji wydana zostanie festiwalowa płyta, na której znajdą się utwory muzyków występujących na obu scenach „Lato z Radiem Festiwal”. Płyta trafi do sprzedaży już podczas wydarzenia.

Na płycie „Lato z Radiem Festiwal” znajdą się następujące utwory:
1. Krzysztof Zalewski - Miłość Miłość
2. Brodka - Varsovie
3. Kortez - Dobry moment
4. Fisz Emade Tworzywo - Biegnij dalej sam
5. Daria Zawiałow - Jeszcze w zielone gramy
6. Coma - Odwołane
7. Ørganek - Wiosna
8. Smolik / Kev Fox - Run
9. Barbara Wrońska - Nie czekaj
10. Rebeka - Falling
11. Tulia - Enjoy The Silence
12. Oxford Drama - Alter Ego
13. Xxanaxx feat. Baranovski - Blakk Blood
14. MaJLo - Another Day
15. Król - całą ciszę / POKÓJ NOCNY
16. Polka dziadek (vs Smolik) – bonus track

Lato z Radiem Festiwal 2018 w Gdyni - studio i strefy

* Studio festiwalowe działać będzie na Skwerze Kościuszki od 24 sierpnia 2018 roku. Stąd nadawane będą audycje na żywo, dziennikarze Polskiego Radia prowadzić będą wywiady z artystami. Ze studia festiwalowego 25 sierpnia będzie nadawana audycja „Lata z Radiem”.

* Strefa muzyczna będzie działać 26 sierpnia, godz. 13-24 w trakcie „Lato z Radiem Festiwal 2018”.
Wydzielona strefa dla artystów, prowadzących i uczestników, w której będzie możliwość przeprowadzenia rozmów i wywiadów z gwiazdami Festiwalu, zrobienia zdjęć z artystami oraz uzyskanie autografów. W tej strefie będzie można również kupić wydaną specjalnie z tej okazji festiwalową płytę, na której znajdą się utwory muzyków występujących na obu scenach „Lato z Radiem Festiwal”.

* Strefa rodzinna będzie działać 25 i 26 sierpnia 2018 roku w Parku Rady Europy w godz. 10-19. Przygotowana wspólnie ze Sponsorem strefa, w której znajdą się aktywności (gry, zabawy), angażujące całe rodziny. Część zabaw w tym miejscu będzie przeprowadzona przez Polskie Radio Dzieciom.

* Strefa relaksu będzie działać 25 i 26 sierpnia w godzinach 10-19, Plaża Śródmieście.
Wydzielona strefa umiejscowiona na plaży przeznaczona na relaks oraz zabawę. Prowadzone w niej będą gry i inne animacje. Będzie tu także DJ oraz sklepik, w którym będzie można kupić wydawnictwa Agencji Muzycznej Polskiego Radia i NCK.

Zobacz też: Plejada gwiazd na gali rozdania nagród MTV Video Music Awards 2018. Kto zachwycił strojem?

Wideo

Materiał oryginalny: Pożegnanie lata w Gdyni. Festiwal Lata z Radiem 2018: Ørganek, Brodka, Kortez, i inni [program] - Gdynia Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3