Rafał Rusiecki
Trefl Gdańsk wygrał do tej pory sześć z ośmiu meczów ligowych
Trefl Gdańsk wygrał do tej pory sześć z ośmiu meczów ligowych Piotr Krzyżanowski
Nie było niespodzianki w wyjazdowym meczu Trefla Gdańsk z najsłabszą drużyną PlusLigi. Nasi siatkarze wygrali z MKS-em Będzin 3:1 i już środę, 4 grudnia czeka ich kolejne, trudniejsze wyzwanie. Tym razem zagrają na wyjeździe z Aluronem Virtu Zawiercie.

Drużyna prowadzona przez trenera Michała Winiarskiego ma za sobą dwa mecze z dwoma drużynami z końca stawki. Z Visłą Bydgoszcz żółto-czarni wygrali u siebie 3:2, a w poniedziałkowy wieczór 3:1 rozprawili się na wyjeździe z MKS-em Będzin.

Gdańszczanie dali się zaskoczyć w pierwszej odsłonie spotkania, kiedy to MKS odskoczył im już na siedem punktów (17:10 i 19:12). Liderzy zespołu wzięli jednak sprawy w swoje ręce i inauguracyjnego seta Trefl wygrał na przewagi.

Drużyna dobrze znanego w Gdańsku Jakuba Bednaruka próbowała jeszcze swoich szans w kolejnych partiach. Wychodziła w nich nawet na prowadzenie. Wygrała jednak tylko jednego seta. Po zaciętym, trwającym 2 godziny i 12 minut starciu trzy punkty powędrowały jednak na konto gdańszczan.

Do punktujących regularnie w tym sezonie Pawła Halaby (21 punktów w poniedziałek) i Bartosza Filipiaka (19 „oczek” i tytuł MVP spotkania), dołączył tym razem Pablo Crer. Argentyński środkowy Trefla zdobył 14 punktów, a w ataku zanotował aż 91 procent skuteczności.

Po tym meczu Trefl ma na koncie sześć zwycięstw. Tyle samo ma drużyna Aluronu Virtu CMC Zawiercie, a to właśnie z nią dzisiaj zmierzą się nasi siatkarze. Zresztą trener Aluronu - Mark Lebedew - oglądał starcie gdańszczan z MKS-em Będzin w hali w Sosnowcu. I nic w tym dziwnego, bo miał do przejechania samochodem raptem 35 km.

Zespół z Zawiercia był rewelacją poprzednich rozgrywek, które zaskoczył na bardzo wysokim, czwartym miejscu. W tej edycji PlusLigi tak dobrze Aluronowi na razie nie idzie. Wygrał sześciokrotnie, ale i cztery mecze już przegrał.

Spotkanie Aluronu z Treflem rozpocznie się w środę, 4 grudnia o godz. 18. Transmisja w Polsacie Sport Extra.

MKS Będzin - Trefl Gdańsk 1:3 (28:30, 25:22, 23:25, 27:29)

MKS: Pająk 1, Gunia 6, Dryja 9, Sobański 15, Faryna 27, Sossenheimer 10, Potera (libero) oraz Buczek 1, Ratajczak 3, Superlak 1

Trefl: Janusz, Filipiak 19, Schott 13, Halaba 21, Mordyl 1, Crer 14, Olenderek (libero) oraz Kozub 1, Jakubiszak, Sasak, Janikowski, Grzyb 6, Majcherski (libero)