PlusLiga Kobiet: Atom Trefl Sopot - Gwardia Wrocław 3:0. Atomówki umacniają się na pierwszym miejscu

Piotr Wiśniewski
W zaległym spotkaniu 6 kolejki PlusLigi Kobiet Atom Trefl bez większych problemów pokonał Gwardię Wrocław 3:0. Atomówki triumfowały w setach do 19, 13 oraz 20. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Megan Hodge. Dzięki wygranej sopocianki umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z MECZU ATOMU TREFLA SOPOT Z GWARDIĄ WROCŁAW

Atom Trefl Sopot - Gwardia Wrocław 3:0 (25:19, 25:13, 25:20)

Atom Trefl: Tokarska 11, Dziękiewicz 2, Glass 3, Kożuch 4, Ozsoy 4, Hodge 9, Maj (libero) oraz Konieczna 6, Ssuschke-Voigt 6, Sieczka 4, Wilk 1, Świeniewicz 0.

Gwardia: Mroczkowska 2, Czypiruk 4, Jaszewska 11, Haładyn 2, Efimienko 11, Sobolska 0, Krzos (libero) oraz Wilson 1, Rosner 2, Medyńska (libero), Matyjaszek 0.

MVP: Megan Hodge.

III set 25:20

MVP spotkania została wybrana Amerykanka Megan Hodge.

Pierwszą piłkę meczową kończy Sieczka. 25:20. Atom Trefl wygrywa cały mecz 3:0 i umacnia się na pozycji lidera PlusLigi Kobiet.

Jeszcze tylko dwa punkty i wygrana Atomówek stanie się faktem. 23:17.

20:17.

Przyjezdne nie zamierzają łatwo składać broni. 19:16.

Przewaga Atomówek wciąż wynosi sześć punktów. 18:12.

16.10. Przerwa techniczna.

Przy stanie 14:8 o czas prosi opiekun gości.

Gospodynie nie zwalniają tempa. 13:8.

Udany atak Ssuschke-Voigt. 8:6. Pierwsza przerwa techniczna.

Również trener Chiappini posyła na parkiet kolejne swoje podopieczne.

Początek trzeciego seta wyrównany. 5:4.

II set 25:13

Sopocianki kroczą do wygranej 3:0. W drugim secie wrocławianki nie miały argumentów by przeciwstawić się atomowym atakom Ozsoy, Glass, Koniecznej i spółki.

Konieczna kończy drugiego seta. 25:13.

Skuteczny atak Katarzyny Koniecznej daje 23 punkt Atomówkom. 23:9.

Atom Trefl prowadzi już 21:8. Na parkiecie supremacja gospodyń.

Opiekun Gwardii rotuje składem, ale jego próby odwrócenia niekorzystnej serii nie przynoszą efektu. Atomówki zmierzają do łatwej wygranej.

Drużyna gości ma problemy w ataku. Myli się także w obronie. Rośnie przewaga Atomu Trefla. 16:7.

Podopieczne Alessandro Chiappiniego szybko wzięły się w garść i na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:4.

Drugi set lepiej rozpoczęła Gwardia. Przyjezdne prowadziły już 3:0.

I set 25:19

Partię kończy skuteczny atak Neriman Ozsoy.

Sopocianki po chwilowym przestoju w trzeci secie skutecznie rozegrały końcówkę i wygrały 25:19.

Punktowa seria Gwardia, po której drużyna przyjezdna zbliżyła się do Atomówek na dwa punkty. 20:18.

Na drugiej przerwie technicznej Atomówki prowadzą 16:10. Jak na razie pierwszoplanowymi postaciami w Atomie Treflu są zagraniczne zawodniczki.

Atom Trefl Sopot: Tokarska, Dziękiewicz, Glass, Hodge, Ozsoy, Kożuch, Maj (L).

Impel Gwardia Wrocław: Mroczkowska, Czypiruk, Jaszewska, Haładyn, Sobolska, Efimienko, Krzos (L).

FLESZ: Kobe Bryant - oto nieznane fakty z życia legendy