Piłka nożna. Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 0:0

(stan)
Tomasz Bołt/Polskapresse
W meczu piłkarskiej T-Mobile Ekstrakklasy Lechia Gdańsk zremisowała z Piastem w Gliwicach 0:0.

Trener gospodarzy Marcin Brosz przed sobotnim meczem oczekiwał wygranej swojej drużyny i stworzenia przez nią dobrego widowiska. To pierwsze nie udało się na pewno, drugie - było dyskusyjne.

Startujemy z naszym profilem na Twitterze. Czas rozruszać serwis i pokazać, że 140 znaków wystarczy, by oddać sportowe emocje.

— Sport DB (@baltyckisport) September 8, 2013

W pierwszej połowie bardzo się starał portugalski napastnik Piasta Rabiola. Mógł strzelić trzy gole, za każdym razem bronił Mateusz Bąk. Goście też mieli parę sytuacji. Dużo gorzej było z ich wykończeniem. Najlepszej nie wykorzystał Patryk Tuszyński. Spokojnie przymierzył z niewielkiej odległości i spudłował.

W szatniach musiało być w trakcie przerwy "gorąco", bowiem po wznowieniu gry piłkarze ruszyli do przodu, a przy okazji na siebie - dość ostro. W efekcie było sporo fauli i sypnęło żółtymi kartkami.

Z tego momentami zapaśniczego marazmu pierwsi otrząsnęli się goście i po kwadransie mogli prowadzić, gdyby nie ekwilibrystyczna interwencja Dariusza Treli po strzale Patryka Tuszyńskiego.

Później rozpoczęła się wymiana piłkarskich ciosów, interesująco bywało pod obiema bramkami. W końcówce pojawił się na boisku napastnik Piasta Wojciech Kędziora, który wrócił do ligowej gry po dziesięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana.