Peptydy w kosmetykach – TOP 10

Materiał informacyjny Chantarelle

Peptydy w kosmetykach – poznaj najskuteczniejsze TOP 10. Na czym polega siła peptydów i dlaczego tak efektywnie przeciwdziałają one procesom starzenia? Jak wybrać najlepsze kosmetyki z peptydami, które szybko i widocznie poprawią stan i kondycję skóry?

Nasza skóra zmienia się wraz z wiekiem oraz wskutek działań negatywnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Naturalne procesy zmian komórkowych powodują spadek zawartości wody, utratę objętości tkanki (głównie spadek zawartości tłuszczu), zmniejszenie zawartości kwasu hialuronowego, utratę kolagenu oraz rozluźnienie tkanki mięśniowej, czyli utratę jędrności i gęstości skóry.

Wynikające z upływu czasu zmiany w budowie i funkcjach skóry prowadzą do osłabienia jej roli jako bariery ochronnej organizmu, jak i do jej widocznego starzenia się. Nowoczesne kuracje odmładzające są więc ukierunkowane na poprawę jej kondycji i wyglądu.

Substancje, które określa się jako „najskuteczniejszą broń anti-ageing w kosmetologii” to PEPTYDY.

Poznaj bliżej peptydy

Ochronny płaszcz hydro-lipidowy naskórka w 40% tworzą aminokwasy. Są one podstawowym składnikiem budulcowym, jak również substancją uczestniczącą w biosyntezie wielu związków i procesów zachodzących w komórkach. Peptydy to organiczne związki chemiczne, powstające przez łączenie się cząsteczek aminokwasów w łańcuchy za pomocą wiązania peptydowego. Łączy się co najmniej dwa lub więcej aminokwasów.

Dzięki badaniom naukowym możliwe jest wytworzenie substancji peptydowych identycznych z tymi, jakie wytwarza nasz organizm. Peptydami zmodyfikowanymi, określa się peptydy z dołączonym łańcuchem kwasu tłuszczowego, dzięki czemu preparat kosmetyczny z takim peptydem lepiej przenika przez naskórek i łatwiej dociera do miejsca przeznaczenia. Peptydy zmodyfikowane zostały stworzone w celu wzmocnienia działania i zwiększenia zasięgu oddziaływania kosmetyków. Ich miejscowe stosowanie na skórze uważa się za bezpieczne bowiem nie obserwuje się reakcji alergicznych na ich działanie.

Peptydy są składnikami wielu kosmetyków nowej generacji, ale najczęściej są to tzw. peptydy biomimetyczne, czyli substancje wiernie naśladujące mechanizm działania ich naturalnych odpowiedników.

TOP 10 PEPTYDÓW

w zaawansowanych kosmetykach Chantarelle

Marka Chantarelle opracowała wiele linii preparatów profesjonalnych i do pielęgnacji domowej zawierających unikalne formuły peptydów najnowszej generacji. Poznajcie wybrane peptydy w nowoczesnych kosmetykach odmładzających Chantarelle:

 1. Aquatide 2-Peptide to biomimetyczny peptyd najnowszej generacji o wielofunkcyjnym działaniu. Intensywnie nawilża skórę i odbudowuje jej barierę ochronną. Usuwa z komórek zanieczyszczenia, które spowalniają metabolizm komórkowy, przyspieszają proces starzenia i wywołują dysfunkcje skóry, w tym przebarwienia. Występuje w odmładzających i depigmentujących dermokuracjach Agemelan i Sebumelan Holistic.

 2. Anemone Neuropeptide to neuropeptyd o działaniu jadu anemonu morskiego. Delikatne anemony morskie mają potężną broń – jad chroniący przed drapieżnikami. Współczesna nauka i technologia pozwoliła stworzyć na bazie białka jadu anemonu morskiego specyficzny biomimetyczny pentapeptyd, który blokuje receptory bólu TRPV1. Uspokaja nadreaktywną skórę, minimalizuje reakcje skóry na stres i bodźce środowiskowe takie jak ciepło, światło. Wykorzystano go w peelingach laserowych Platinum Peel & Cure.

 3. Royalepigen Epigenetic Pentapeptide-48 - innowacyjny biomimetyczny kapsułkowany pentapeptyd 48, oparty na epigenetycy. Przyspiesza proliferację komórek i mechanizm odnowy komórkowej. Stymuluje oczyszczanie komórek z toksyn, aby przywrócić gładkość, równy koloryt i odmłodzony blask skóry. System kapsułek opartych na maśle Shea zwiększa penetrację w głąb skóry i zapewnia kontrolowane uwalnianie. Royalepigen silnie regeneruje skórę w dermoterapii Regenevia DNA.

 4. Retino-Pept to najnowszej generacji peptyd o właściwościach kwasu retinowego, bez jego negatywnych obciążeń dla skóry w postaci podrażnień. To składnik o wszechstronnym, wielozadaniowym działaniu w zakresie aktywności przeciwzapalnej, przeciwstarzeniowej i przeciw nadmiernej pigmentacji. Retino-Pept jest obecny w zabiegu dla skóry trądzikowej Retinocal Pure.

  W laserowych zabiegach PDT Chantarelle Black Essential i Lift Peptango R wykorzystano także silne peptydy redukujące zmarszczki i niezwykle skutecznie odmładzające skórę:

 5. Matrixyl 3-Peptide - innowacyjny bardzo silny przeciwzmarszczkowy peptyd niskocząsteczkowy stymuluje syntezę 6 głównych składników macierzy skórnej i połączenia skórno-epidermalnego (DEJ): kolagenu I, III, IV (i HSP47), lamininy-5, fibronektyny i kwasu hialuronowego. Poprawia podstawowe biomechaniczne parametry kondycji skóry: nawilżenie, gęstość, jędrność i elastyczność skóry, koloryt i owal twarzy, dzięki czemu wypełnia zmarszczki od wewnątrz.

 6. HYA–STIM 3-Peptide - stymulator kwasu hialuronowego, daje efekt ujędrniający i remodelujący poprzez stymulację produkcji kwasu hialuronowego od wewnątrz skóry. Silnie stymuluje syntezę kwasu hialuronowego, który wiąże wodę w komórkach skóry, chroni strukturę macierzy kolagenowej i uzupełnia jego brak w skórze dojrzałej.

 7. Synpept 2-Peptide - niskocząsteczkowy kompleks peptydowy (dipeptyd) o ukierunkowanym działaniu przeciwzmarszczkowym, wygładzającym, zwiększającym elastyczność skóry. Wzmacnia połączenie skórno-epidermalne (DEJ), które ma zadanie utrzymania spójności warstwy skóry właściwej i naskórka.

 8. Synvel 3-Peptide - niskocząsteczkowy neuropeptyd naśladujący działanie toksyny jadu węża. Działa na tym samym poziomie co toksyna botulinowa i jest nieoperacyjną alternatywą dla chirurgicznych zabiegów wstrzykiwania. Wypłyca zmarszczki mimiczne poprzez zahamowanie drgań mięśni ekspresyjnych.

  Peptydy to także doskonałe składniki aktywne preparatów anti-ageing na skórę wokół oczu i wokół ust. Działają wielokierunkowo niwelując zmarszczki, redukując cienie i obrzęki, poprawiają teksturę skóry delikatnego obszaru wokół oczu i ust.

 9. Kompleks Syn-Eye - zawiera prokolagenowy tripeptyd Palmitoyl Tripeptide-5, nawilżający ultra niskocząsteczkowy kwas hialuronowy HA (350-550 kD), przeciwpodrażnieniowy Panthenol i ekstrakt z mikroalgi Dunaliella Salina o działaniu energetyzującym i ochronnym na poziomie mitochondriów. Efektem jest wygładzona skóra, ze zredukowanymi zmarszczkami, o młodszym wyglądzie – widoczna poprawa w ciągu 7 dni. Marka Chantarelle wykorzystała go w preparatach pod oczy linii Black Essential i Regenevia DNA

 10. Lip 3-Peptide z efektem 3D - biomimetyczny peptyd Pal-GHK zwiększający pojemność i kondycję ust. Stymuluje syntezę kolagenu (o 351 %) i glikosaminoglikanów GAG (+146%) - głównego budulca tkanki łącznej ust. Zwiększa objętość ust z "efektem bankietowym", nadaje wyraźniejszy kontur, wygładza i zwiększa nawilżenie. Zmniejsza łuszczenie, nadaje miękkość i gładkość, a występuje w zabiegu Agemelan.

Pomimo skomplikowanego i stosunkowo drogiego procesu opracowywania i pozyskiwania peptydów są one bardzo pożądanymi składnikami aktywnymi w preparatach kosmetycznych. Umożliwiają działania naprawcze skóry przy wielu jej problemach i defektach. Spektakularne wyniki działania przy naprawie parametrów skóry, czynią z peptydów niezwykle skuteczną metodę nieinwazyjnego odmładzania. Poznajcie więcej unikatowych peptydów w kosmetykach Chantarelle na stronie www.chantarelle.pl

Materiał oryginalny: Peptydy w kosmetykach – TOP 10 - Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie