Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miasta w Sopocie

Ewa Andruszkiewicz
15.10.2018 r.. Ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miasta w Sopocie.
15.10.2018 r.. Ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miasta w Sopocie. Karolina Misztal
Uroczystym podziękowaniem, za wieloletnią pracę na rzecz najbardziej potrzebujących w Sopocie, dotychczasowej dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Annie Jarosz oraz radnej Barbarze Gierak-Pilarczyk rozpoczęła się w poniedziałek, 15.10.2018 r., ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miasta w Sopocie.

Po 28 latach pracy na rzecz najbardziej potrzebujących dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie Anna Jarosz przeszła na zasłużoną emeryturę. Za jej wieloletnią działalność podziękował jej w poniedziałek prezydent miasta oraz radni. - Stałaś się trwałym symbolem i wartością Sopotu – mówił w czasie sesji przewodniczący Rady Miasta, Wieczesław Augustyniak.

- Jestem dumna, że pracowałam w tym mieście, na rzecz mieszkańców, na rzecz najsłabszych. Dziękuję państwu, że razem mogliśmy realizować wspólne zamierzenia. To niesamowite, że wszystkie uchwały i sprawozdania od ‘90 roku były przez państwa przyjmowane z sympatią. Dziękuję prezydentowi i wiceprezydentom. Choć jestem gdynianką, całe swoje życie poświęciłam i poświęcam Sopotowi – mówiła Anna Jarosz.

Nowym dyrektorem MOPS-u został dotychczasowy zastępca Anny Jarosz – Andrzej Czekan.

To jednak nie jedyne pożegnanie, jakie miało miejsce w czasie ostatniej w tej kadencji sesji Rady Miasta. Z fotelem radnej pożegnała się w poniedziałek wiceprzewodnicząca Rady Miasta z ramienia Platformy Sopocian, Barbara Gierak-Pilarczyk. Po 28 latach pracy, a więc po 7 kadencjach w Radzie Miasta, Barbara Gierak-Pilarczyk nie będzie już kandydować na radną w najbliższych wyborach samorządowych.

- Trudniej znaleźć bardziej rozpoznawalną osobę, która pomogła tak wielu osobom chorym. W Radzie Miasta Basia zajmowała się wieloma sprawami. Począwszy od służby zdrowia – to ona położyła podwaliny pod powrót uzdrowiska do Sopotu, aż po działania na rzecz artystów, ludzi kultury. To właśnie Basi udało się zminimalizować negatywne skutki reformy zdrowia. Barbara Gierak-Pilarczyk to świetny lekarz, świetny diagnostyk. Samym swoim spojrzeniem i dotknięciem ręki potrafi postawić trafniejszą diagnozę niż za pomocą aparatu, sprzętu czy rentgenu. Są jej za to bardzo wdzięczni wszyscy mieszkańcy. Basiu, bardzo Ci dziękuję za wsparcie. Zawsze będziesz dla nas wielkim przyjacielem i autorytetem, wzorem pracowitości i determinacji – mówił w czasie sesji prezydent miasta, Jacek Karnowski.

- 28 lat to kawał życia. Kiedy spoglądam w tył, to mam przed oczami tylko wielką wdzięczność za to, że trafiłam na czasy, w których można było tak dużo zrobić. Swoją pierwszą kadencję byłam w Sejmiku, tak naprawdę pierwsza podkomisja zdrowia powstała dzięki mnie, dzięki mnie powstała ona przy podkomisji finansów, bo zdawałam sobie sprawę, że na służbę zdrowia potrzebne są duże pieniądze. Nie zasługuję jednak na wszystkie te pochwały, które usłyszałam dziś z ust prezydenta, ja po prostu starałam się dobrze pracować. Dziękuję wszystkim wspaniałym ludziom, których spotkałam na swojej drodze. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy byli dla mnie inspiracją – mówiła dziś Barbara Gierak-Pilarczyk.

W trakcie ostatniej w tej kadencji sesji Rady Miasta w Sopocie podjęta została m.in. uchwała ws. obchodów 20. rocznicy wizyty Jana Pawła II w nadmorskim kurorcie. Decyzją radnych, prezydent powoła specjalny zespół koordynujący całość uroczystości. - Uchwałę przygotowali seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sopocie, którzy sami uczestniczyli w wizycie Jana Pawła II w Sopocie i którzy doskonale pamiętają ten dzień do dziś – mówił w trakcie sesji przewodniczący Rady Miasta, Wieczesław Augustyniak.

Ostatnia w tej kadencji sesja Rady Miasta była też okazją do podsumowania tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

- W projektach ogólnomiejskich wygrały trzy projekty: całodobowe pogotowie ratunkowe, sprzątanie lasów wokół wszystkich terenów mieszkalnych w Sopocie wraz z postawieniem dodatkowych koszy na śmieci oraz remont przejścia pod al. Niepodległości wraz z przystosowaniem go dla osób niepełnosprawnych – przypomniała Katarzyna Alesionek z sopockiego magistratu. - W Dolnym Sopocie wygrały takie zadania jak: plac zabaw w kształcie statku w Lasku Karlikowskim, organizacja zajęć gimnastyki i rehabilitacji kręgosłupa dla mieszkańców Sopotu oraz remont schodów od ul. Lipowej w dół do ul. Sobieskiego. Jeśli chodzi o Sopot Wyścigi, wygrały dwa projekty: otwarcie Stawu Łokietka – a więc likwidacja ogrodzenia oraz wykonanie nowego ciągu pieszego przy al. Niepodległości. W Górnym Sopocie wygrały takie zadania jak: wyposażenie wybiegu dla psów w nowym schronisku dla bezdomnych zwierząt , skwer przy ul. Sikorskiego, renowacja kapliczki Stella Maris oraz szlak świetlny do Opery Leśnej. W okręgu nr 4 wygrały dwa projekty, a więc: modernizacja skateparku na Brodwinie oraz przejazd rowerowy przez al. Niepodległości na wysokości SKM Kamienny Potok.

- Dziękuję za ostatnie cztery lata pracy. Były momenty różne, niekiedy ciężkie, ale zawsze owocne. Życzę państwu, aby ci z państwa, którzy ubiegają się o reelekcję, ponownie zasiedli na tych ławach – podsumował przewodniczący Rady Miasta Wieczesław Augustyniak.

POLECAMY W NASZEMIASTO.PL:

Pomorze jest najpiękniejsze! Zobaczcie niesamowite zdjęcia!

TOP 10 najtańszych dzielnic Gdańska. Gdzie są najtańsze mieszkania?

TOP 5 najczystszych jezior na Pomorzu. Musisz tam pojechać!

Trójmiasto z lotu ptaka. Rozpoznasz te miejsca? Rozwiąż quiz!

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sopot.naszemiasto.pl Nasze Miasto