MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Na plaży w Sopocie będą rozdawane opaski bezpieczeństwa

red.
Statystyki WOPR wskazują, że co roku, tylko na trójmiejskich plażach, ratownicy wodni odnotowują od kilku do kilkudziesięciu zaginięć dziennie. Właśnie dlatego do końca wakacji w godz. 10-18 trwać będzie akcja rozdawania opasek bezpieczeństwa, które w prosty sposób mogą zapobiec wielu akcjom poszukiwawczym.

W ogólnopolską inicjatywę – mającą na celu podniesienie bezpieczeństwa maluchów wypoczywających nad Bałtykiem – włączyła się również Poczta Polska. Partner Pocztowego Wybrzeża w Sopocie ma do rozdania 1,5 tys. opasek dla najmłodszych plażowiczów.

Opaski bezpieczeństwa rozdawane są na plaży za wejściem nr 15 i 16 przez animatorów Plażowego Przedszkola oraz hostessy obsługujące m.in. strefę leżaków i parasoli Banku Pocztowego.
– Funkcjonujący już jako anegdota zapis: „Zakaz gubienia dzieci” – zaczerpnięty rzekomo z regulaminów plażowych i uchwał miejskich – brzmi nieco absurdalnie, ale spełnia swoją funkcję informacyjną. Zwraca uwagę na problem, który w powszechnej opinii nie istnieje. Przecież każdy rodzic powie, że pilnuje swojego dziecka. Niestety nie zawsze dziecko pilnuje rodzica i stąd dziesiątki akcji poszukiwawczych, mających miejsce każdego dnia na polskich plażach. Mamy jednak nadzieję, że z roku na rok świadomość problemu – i jednocześnie wiedza pozwalająca na minimalizację jego skutków – będzie coraz większa, a rozdawane na Pocztowym Wybrzeżu opaski bezpieczeństwa w znaczący sposób przyczynią się do tego – podsumowuje akcję Anna Barska z Działu Promocji Produktów i Usług Poczty Polskiej, koordynator projektu Pocztowe Wybrzeże.

Opaski są wykonane z wodoodpornego tworzywa, co zabezpiecza je przed zniszczeniem w kontakcie ze słoną, morską wodą. Wystarczy odpowiednim markerem lub długopisem wpisać na ochronnej bransoletce imię i nazwisko dziecka oraz numer kontaktowy do rodziców, by w znaczący sposób zabezpieczyć dziecko przed niepotrzebnym stresem w przypadku zgubienia się na plaży.

Jak dodaje Marcin Szymkowiak, dyrektor Biura Marketingu i Filatelistyki Poczty Polskiej – Bransoletkę można ponadto wykorzystać jako nośnik informacji o poważnych chorobach dziecka, czy schorzeniach wymagających pilnej interwencji. Wiedza ta pozwoli na szybką reakcję, zwłaszcza jeżeli zdarzy się tak, że kontakt z rodzicami będzie utrudniony. Na opasce warto zatem wpisać również numer alarmowy do WOPR: 601-100-100, pod którym można zgłosić informację o odnalezieniu dziecka.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sopot.naszemiasto.pl Nasze Miasto