Dodaj zdjęcie profilowe

avatarcyna61

Sopot

Zaproszenie na wystawę „Sztukateria jest kobietą”

2013-07-31 11:25:50

08.2013) w Zatoce Sztuki (Sopot, Aleja Franciszka Mamuszki 14).

Wystawę tworzą zdjęcia wyłonione spośród wszystkich prac zgłoszonych na konkurs fotograficzny zatytułowany „SZTUKAteria jest kobietą”. Organizatorem wystawy i konkursu jest akademia sztukaterii – marka dostarczająca wysokiej jakości sztukaterię i dekoracyjne detale architektoniczne, która sprowokowała uczestników do niebanalnego spojrzenia na architektoniczne inspiracje skryte w zakamarkach kobiecej natury.

Fotografowie – zarówno profesjonaliści jak i amatorzy, pasjonaci zmierzyli się z interpretacją konkursowego hasła – „sztukateria jest kobietą”. Poszukiwanie wspólnych sfer dla sztukaterii i kobiecości doprowadziło do powstania wielu niezwykle kreatywnych i zaskakujących zdjęć. Dla uczestników konkursu postać kobiety stała się inspiracją do pokazania nowego oblicza detalu architektonicznego. To jej świadomość własnego ciała i osobowości, poprzez które wpływa na otaczającą ją rzeczywistość, pozwoliła fotografom oddać relację między detalem architektonicznym a przestrzenią. Prace, które można obejrzeć na wystawie wybrało Jury i
Internauci.

Laureaci wybrani przez Jury konkursu:
• I miejsce nie zostało przyznane
• II miejsce: Marek Leszczyński
• III miejsce: Ewelina Ośmiałowska
• Wyróżnienie: Anastazja Gacparska

Laureatką głosowania internautów ogromną przewagą głosów została Ewelina Ośmiałowska (486 głosów). Dużym uznaniem cieszyły się także prace Martyny Joachmiak (234 głosy) oraz Joanny Stankiewicz-Witek (312 głosów).

Dotychczas wystawa prezentowana była w ramach międzynarodowego festiwalu Łódź Design 2012 w Foto Cafe 102 przy ul. Piotrkowskiej 102 w Łodzi.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.akademiasztukaterii.pl

Jesteś na profilu cyna61 - stronie mieszkańca miasta Sopot. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj