Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkania komunalne w Sopocie będą wynajmowane według nowego regulaminu. Jakie zasady będą obowiązywać?

Michał Karcz
Michał Karcz
Nowe zasady przyznawania mieszkań komunalnych w Sopocie
Nowe zasady przyznawania mieszkań komunalnych w Sopocie Tomasz Bolt/Polskapresse
Mieszkania komunalne w Sopocie będą przyznawane według nowego regulaminu. Taką decyzję jednogłośnie podjęła Rada Miasta. Zmiany dotyczą nowopowstałych budynków przy ulicy 3 Maja 61. Jakie zmiany wprowadzono?

Sytuacja na rynku mieszkaniowym nie daje powodów do optymizmu. Młodzi ludzie skarżą się, że nie stać ich na zakup własnego lokum w obecnej sytuacji gospodarczej. Rozwiązaniem obecnego stanu rzeczy mogą być mieszkania komunalne, budowane przez samorządy. Władze miast i gmin decydują się na wprowadzenie odpowiednich regulacji, tak by to najbardziej potrzebujący otrzymali w pierwszej kolejności własne lokum.

Mieszkania komunalne w Sopocie. Nowe zasady przyznawania

Rada Miasta Sopotu przyjęła jednogłośnie uchwałę, na mocy której mieszkania komunalne będą przyznawane każdorazowo według nowego regulaminu. Dotyczy to nowo wybudowanych lokali. Pierwszymi, które zostaną objęte nowymi regulacjami, będą mieszkania przy ulicy 3 maja 61 w Sopocie.

Budowa mieszkań komunalnych to ważny punkt strategii rozwoju Sopotu. Wykorzystując nasz zasób mieszkań komunalnych, chcemy zachęcić do pozostania lub osiedlania się w naszym mieście i spełniać marzenia o mieszkaniu w Sopocie – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Dzisiejsza uchwała to krok naprzód, bo urealnione zostały kryteria dochodowe wnioskodawców, a punkty dodano m.in. osobom, które mieszkają w Sopocie dłużej niż 15 lat, osobom powyżej 65 roku życia przekazującym Gminie dotychczas zajmowany lokal komunalny, osobom składającym kompletny wniosek nie wymagający uzupełnienia. Do jednego roku skrócony został również okres weryfikacji dochodów – informuje wiceprezydent Skwierawski

Jak otrzymać mieszkanie komunalne w Sopocie?

Nowe regulacje powstały na podstawie konsultacji społecznych. Mieszkańcy zaproponowali władzom swoje rozwiązania, które zostały uwzględnione w podjętej uchwale. Według nowych regulacji obowiązywać będzie mniejszy limit dotyczący dochodu. Zdecydowano się również na zmianę okresu, wymaganego przy sprawozdaniu finansowym. Od teraz wnioskodawca będzie musiał przedstawić dochód za jeden rok, a nie za dwa jak było do tej pory.

Zmiany w prawie wejdą po 14 dniach od ogłoszenia nowej uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego. Nabór na nowe mieszkania komunalne zaplanowano w dniach 16 października-18 grudnia 2023 r

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sopot.naszemiasto.pl Nasze Miasto